Muži nechali v Jičíně oba body

O PROHŘE ROZHODLO 10 MINUT PRVNÍHO POLOČASU

 S odhodláním a nadějí na potvrzení 7. místa v tabulce odjížděli v neděli zlínští házenkáři do JIČÍNA, na půdu rezervy jičínského extraligového áčka.
Sestava z posledních utkání byla téměř totožná i s uzdraveným Škaldou, ale bez zraněného Fabíka, který sice ve zdraví „přežil“ týdenní přípravu, ale sobotní fotbálek už ne.
 
S jakým odhodláním družstvo odjíždělo, s takovým i nastoupilo do utkání.
První branku sice stříleli domácí, ale potom už byli úspěšnější naši hráči, kteří postupně zvyšovali své vedení až na rozdíl tří branek (0:1, 2:1, 4:2, 6:3, 8:5). Na hřišti i na střídačce vládla pohoda, hra se dařila, Šáš řádil jako „za mlada“ (6 střel a z toho 5 branek během první desetiminutovky), obrana byla patřičně agresivní, Hrdina v brance střádal jeden úspěšný zákrok za druhým.
Prostě co si hráči s trenérem před utkáním v šatně řekli, to také na hřišti plnili. Ovšem jen do třinácté minuty prvního poločasu.
Stačilo našich pár nepovedených útoků, které domácí potrestali brankami a bylo vyrovnáno na 8:8. Oddechový čas trenéra Mičoly měl tento vývoj utkání změnit, ale opak byl pravdou. Našemu družstvu se přestalo dařit úplně všechno. Odešla střelba, odešla obrana a domácím naopak všechno vycházelo. Výsledkem tohoto nepochopitelného zkratu bylo devět branek v naší síti v řadě za sebou, otočení skóre na stranu Jičína (14:8) a „deka“ na všech našich hráčích. Nepomohl ani druhý tajm trenéra v krátké době za sebou. Tento zvrat ve vývoji utkání trval deset minut (do 23 minuty), které jsme prohráli 0:9!!!!!!!!!
Závěr prvního poločasu přece jen naše družstvo poněkud vylepšilo a do šaten šla družstva za stavu 15:11 pro Jičín.
 
Druhý poločas začali lépe naši hráči, když dvěma brankami snížili vedení Jičína na 15:13. Zdálo se, že ještě není nic ztraceno, že se naši hráči během přestávky „odrazili ode dna“. Jak ukázal další vývoj, přece jen v nich nějaký ten dílek zkratu z nepovedené desetiminutovky v první půli zůstal. Po snížení náskoku Jičína na minimální rozdíl vždy následovalo opětné brankové odskočení domácích - z 15:13 na 21:15, z 21:18 na 27:20. V útoku Šáš sám na všechno nestačil a i když si oba naši brankáři po celé utkání udrželi solidní procento úspěšnosti, bylo to všechno málo. Naše družstvo hrálo málo kolektivně, střelba nevycházela s výjimkou Šáše nikomu, pivotům padali míče, měli jsme daleko více ztrát míčů po technických chybách, naši nezformovanou obranu trestali domácí brankami z rychlých útoků. Tato „mizerie“ skončila bohužel až tři minuty před koncem, kdy jsme čtyřmi brankami v řadě nakonec upravili skóre na závěrečný tříbrankový rozdíl 27:24.
 
Škoda toho desetiminutového výpadku v první půli, který negativně ovlivnil výkon celého našeho družstva na zbytek utkání. Bojovnost a snaha o obrat se našemu družstvu upřít nedá, ale tentokrát to bylo málo a na rozjetého soupeře to nestačilo.
Béčko Jičína bylo v neděli určitě „hratelné“, mohli jsme si ponechat před posledním kolem sedmou příčku v tabulce a mohli jsme mít dokonce i naději, za příznivé konstelace, na konečné 6. místo v prvoligové tabulce. A to by byl, po mizerném podzimu, pěkný skok z posledního místa.
Takto budeme rádi, když po sobotě 12. května, kdy hostíme třetí Bystřici p/H, uhájíme současnou tabulkovou osmou příčku.

                                  HBC Ronal JIČÍN B – HC ZLÍN
                                              27:24 (15:11)


SESTAVA a BRANKY:
Hrdina, Vaškovič – Škalda 2/1, Buček 1, Vavrys 2, Šáš 10/1, D. Kolařík 2, Bazel, Paululik 2, Balun, M. Kolařík 3, Zaoral 1, Brhel 1
 
SEDMIČKY:
Jičín 1/0
Zlín 3/2
 
VYLOUČENÍ:
Jičín 2
Zlín 1
 
 
 
V sobotu 12. května se zlínští házenkáři na domácí půdě rozloučí s prvoligovou sezónou 2017/2018 posledním utkáním, které začíná v 15,00 hodin ve sportovní hale Euronics a které bude mít navíc nádech regionálního derby.

                         Soupeřem jim bude již jistý třetí celek letošní prvoligové soutěže, družstvo 

                                        HK BYSTŘICE pod HOSTÝNEM

 
                                           PŘIJĎTE SE S NAŠÍM DRUŽSTVEM ROZLOUČIT PŘED LETNÍ PŘESTÁVKOU
                            PŘIJĎTE JIM SVÝMI HLASIVKAMI POMOCT K UDRŽENÍ DOSAVADNÍ OSMÉ PŘÍČKY V TABULCE