Vítězná série mužů skončila

MUŽI NESTAČILI NA LITOVEL

 
Po čtyřech vítězstvích v řadě nad soupeři z druhé poloviny tabulky (s výjimkou Hustopečí), odjížděli zlínští házenkáři do LITOVLE tentokrát k soupeři, kterého v tomto utkání favorizovala nejen loňská účast v extralize, současná první příčka v prvoligové tabulce, pouhé dvě letošní porážky, ale také snaha vybudovat kádr, který by se měl po roce vrátit zpět do extraligové soutěže.
A to se litovelským povedlo – na každém postu mají proti našim mladíkům, jak po utkání konstatoval zlínský trenér Jiří Mičola, o „5 kg váhy navíc a o 5 let větší zkušenosti“.
Naše družstvo sice neodjíždělo k utkání předem poraženo, naopak toužilo po prodloužení vítězné série, ale určitě bylo „nohama na zemi“. Prostě chtěli jsme soupeře co nejvíc potrápit a odehrát utkání v rámci svých možností a házenkářských zkušeností.
 
Domácí nastoupili do utkání od první minuty nekompromisně a s jasným cílem – potvrdit i v tomto utkání postupové ambice a ziskem dalších bodů se k tomuto cíli ještě více přiblížit.
Agresivní a nekompromisní obrana domácích zle ztěžovala život našim spojkám, v útoku potom svým tahem na branku s využitím váhové převahy litovelští válcovali naši obranu.
 
Snahu nelze našim hráčům upřít, ale přílišný respekt ze soupeře už ano.
Nejvíce to bylo vidět v prvním poločase, kdy byla naše obrana málo pohyblivá, málo agresivní, spoléhala na statické bránění – a to na fyzicky disponovaného soupeře nestačilo.
V útoku se nenašel nikdo, kdo by využíval našich rychlejších nohou a drobnějších postav k proskokům mezi mohutnějšími, ale na nohách pomalejšími hráči domácího družstva.
Pochvalu za první poločas zaslouží jen brankář Honza Hrdina, který měl za tento časový úsek velice slušnou úspěšnost svých zákroků a mimo jiné zneškodnil i dvě sedmičky.
 
Na nepříznivém výsledku prvního poločasu (16:9) se také podepsal fakt, že během prvních dvaceti minut utkání jsme měli dva vyloučené a proti naší brance bylo nařízeno celkem 5 sedmiček!!!!!!!!!!
Ve stejném časovém úseku Litovel – vyloučení NULA, Zlín – sedmičky NULA.
Co si o tom myslet????
 
Domácí dostali do druhého poločasu značný brankový náskok, mohli hrát v klidu, zkoušet si kombinace, zapojit do hry mladší hráče.
Naopak naše družstvo muselo dál pokračovat jak v boji proti „nepřízni osudu“, tak hlavně s vlastním respektem k soupeři, jeho tvrdé obraně a snažit se, aby nebyl brankový příděl moc veliký. Konečný brankový rozdíl 11-ti branek je nakonec poměrně vysoký, ale může za něj hlavně nepovedený první poločas.
Jak vyzrát na soupeřovu obranu názorně několikrát předvedl ve druhém poločase Honza Šáš, který byl ale poněkud limitovaný zraněným kotníkem a jeho pobyt na hřišti byl omezen častým střídáním. Z křídel se prosazoval jen Michal Paululik a konečně své rychlé nohy, tah na branku a nebojácnost všem spoluhráčům ukázal „bažant“ David Kolařík, který měl navíc v nohách dopolední utkání se starším dorostem v Rožnově p/R, kde byl s osmi brankami nejlepším střelcem Zlína.
Snahou trenéra Jiřího Mičoly ve druhém poločase „něco změnit“ bylo i „protočení“ všech tří gólmanů, ze kterých to nejlépe vyšlo opět Honzovi Hrdinovi.
 
Škoda, o konečném výsledku jsme měli před utkáním poněkud jiné představy, chtěli jsme domácí více potrápit, ale je nutno konstatovat, že soupeř byl po všech stránkách lepší, komplexnější, hrál s vyšším nasazením a ukázal, proč vede prvoligovou tabulku. Vyhrál zcela zaslouženě.
 
Věřme, že tato vysoká porážka nesrazí sebevědomí našich hráčů na úroveň podzimních utkání, kdy jsme prohrávali kde co, ale že se hráči naopak zdravě „naštvou“ a v letošních dvou posledních utkáních se představí v daleko lepším světle.
 
Předposlední 21. kolo 1. ligy absolvují naši muži v neděli 6. května Jičíně.
Sezónu 2017/2018 uzavřou 22. kolem, domácím utkáním v sobotu 12. května, od 15,00 hodin v regionálním derby s BYSTŘICÍ POD HOSTÝNEM.  
 

                                       Tatran LITOVEL – HC ZLÍN
                                                  34:23 (16:9)

 
Sestava a střelci:
Hrdina, Vaškovič, Šidlík – Buček 1, Vavrys 2/2, Šáš 4, D. Kolařík 4, Bazel 1, Paululik 5/2, Balun 1, Fabík 1, M. Kolařík 2, Zaoral 1, Brhel 1
 
Sedmičky:
Litovel 8/6
Zlín 5/4
 
Vyloučení:
Litovel 5
Zlín 4