starší žáci na pragáči 2018

Naši starší žáci se o velikonočním víkendu zúčastnili skvěle obsazeného mezinárodního turnaje Prague Handball Cup 2018.
V pátek jsme měli nalosovány tři zápasy se silnými soupeři Švédska, Dánska a Německa.
Bohužel do Prahy jsme přicestovali v neúplné sestavě a hned první zápas nás soupeř nezastihl zrovna v dobré kondici. Hra se spoustou technických chyb a nepřesná střelba nám nedaly naději na přijatelný výsledek se srovnatelným soupeřem LUGI HF IV, kterému jsme podlehli 9:14. Po dlouhé době opravdu špatný výkon kluků, kteří se evidentně zalekli toho, že "to nejde samo".

Druhý zápas s Dánským týmem KOGE HANDBOLD jsme odehráli coby nejvyrovnanější duel tohoto dne, nicméně po poločasu 4:5 jsme nakonec opět podlehli 7:9.

Třetí páteční zápas už jevil známky zlepšené hry, méně technických chyb a již přesnější střelba nám stačila ovšem jen na neustálé dotahování mírného náskoku soupeře, kdy jsme po poločase 8:10 nakonec prohráli se soupeřem z Německa ACHALM-NAGOLD 12:17.

Pokud bychom hledali důvod pátečního neúspěchu, shodli jsme se, že kámenem úrazu byla pro naše kluky tvrdá, důrazná, místy až zákeřná obrana, na kterou bohužel neumíme adekvátně odpovědět. Při pohledu na průběžnou tabulku bylo zcela jasné, že pokud chceme postup do A skupiny, musíme již zbývající dva zápasy základní skupiny vyhrát a spoléhat na lepší skore.

To se nám v sobotních zápasech podařilo a po výhře nad Švýcarským soupeřem KADETTEN SCHAFFHAUSEN 17:12 a výběrem RHC Úvaly 21:17/zápas byl ze strany kluků výborně nahecovaný/, jsme se díky lepšímu skore probojovali do první padesátky ze 110 týmů v naší kategorii. Náš postup ze 3.místa silné základní skupiny číslo 06, nám přidělil soupeře SG MENDEN, postupujícího z 2.místa základní skupiny číslo 05, se kterým jsme po stále se lepšícím výkonu a vyhrané první půli 8:7 nakonec jen remizovali 13:13. V tomto zápase jsme byli s výkonem kluků nejvíce spokojeni.

Ovšem ve druhém nedělním zápase se nám vůbec nepovedl začátek utkání a v poločase jsme prohrávali 3:10. Do druhé půle nastoupili  střídající kluci a k našemu velkému překvapení a díky polevujicímu výkonu soupeře jsme se pomalu začínali znovu dostávat do hry a stahovali sedmibrankové manko. Závěr zápasu jsme dokonce obrátili v náš prospěch na 14:13. Soupeř bohužel v poslední minutě srovnal na 14:14 a tento stav byl již i konečným výsledkem. Postup mezi nejlepších 16 týmů nám tak jen těsně unikl.

Všem klukům patří velký dík za výbornou reprezentaci našeho klubu HC Zlín a za nás trenéry určitě velká spokojenost se stále se lepšícím výkonem a nasazením v zápasech, které měly stále rostoucí úroveň. Byla to skvělá příprava na žákovskou ligu, kde jsme na průběžném 7.místě a čekají nás 29.4.2018 další čtyři těžká utkání, tentokrát v Kopřivnici.

Mezinárodní turnaj Prague Handball Cup 2018 nebyl jen příležitostí zahrát si a porovnat síly se světovou špičkou házené v naší kategorii starších žáků, ale rovněž navázání nových přátelství, pobavení se a hlavně stmelení kolektivu. Myslíme si, že toto se dokonale povedlo. Kluci určitě budou mít na co vzpomínat, tak jako my, kteří si tímto v sportovním aktivním mládím také prošli. A při každé vzpomínce na tyto akce se nám vždy nostalgicky vloudí nenápadný úsměv, kterému rozumíme jen my sami. Právě o tenhle nenápadný spokojený úsměv, by mělo jít především. Ten klukům už nikdy nikdo nevezme a snad ho budou předávat dál...

To si přejí a zprávu podávají: Pavel Mancl, trenér družstva a Radim Hill, vedoucí družstva