Ani ve třetím utkání v řadě muži nezaváhali

TĚLOCVIČNA NA SPŠ VIDĚLA HATTRICK MUŽŮ

 
 
Netradiční prostředí museli zlínští házenkáři využít k odehrání 17. kola prvoligové soutěže – v tělocvičně SPŠ ve Zlíně.
I když několik posledních tréninků z důvodu adaptace družstvo v této tělocvičně absolvovalo, přece jen jisté obavy a nejistota z netradičního prostředí mezi hráči panovala. Nechtěli si pokazit poslední dva podařené a vítězné zápasy (doma Dvůr Králové a venku Vršovice).
 
Družstvo NÁCHODA patří do středu tabulky, má poněkud více bodů než naše družstvo a navíc podzimní měření sil v Náchodě skončilo vítězstvím domácích o jedinou branku 30:29, když naši hráči nedokázali udržet nadějný tříbrankový náskok z první půle 16:13.
Takže snaha o odvetu za nepodařený podzim.
 
Naše vítězná sestava z minulého kola ve Vršovicích se neměnila, byla jen doplněna o dalšího „mládežníka“ – do utkání nastoupil nadějný dorostenec Dominik Daněk.
 
Že to myslí naši muži s odvetou za nešťastnou jednobrankovou prohru v Náchodě vážně a že chtějí dál pokračovat na vítězné vlně, dokazovali hned od první minuty utkání – několik úspěšných zákroků Hrdiny v brance a úspěšně zakončené dva naše útoky znamenaly vedení hned od začátku 2:0. Hosté byli úspěšní až v 5-té minutě, kdy snižovali na 2:1. Další naše dvě branky znamenaly odskočení na rozdíl tří branek (4:1), snížení hostů na rozdíl dvou branek, opět naše zvýšení na tři branky – a v tomto duchu se vyvíjel průběh celého prvního poločasu, kdy se naše vedení pohybovalo v rozmezí dvou až tří branek. Závěr prvního poločasu ukončila časomíra za stavu 13:11 pro naše barvy.
 
Druhý poločas začal naším náporem, ze kterého jsme získali dvě branky a zvýšili svůj náskok na 15:11. Hosté sice kontrovali dvěma brankami, ale naše herní pohoda se ukázala šňůrou tří branek v řadě a na tabuli svítilo zlínské vedení 18:13 v necelé desáté minutě druhého poločasu. V průběhu poločasu se tento náskok několikrát snížil na čtyři branky (19:15, 20:16, 22:18), ale také narostl až na 7 branek (26:19). Poslední střelecké slovo měli hosté, kteří v závěru utkání upravili na konečných 26:20.
 
Celý kolektiv, který se na „strojnické“ v sobotu představil, zaslouží pochvalu za přístup a za bojovnost.
Základem úspěšného vystoupení našeho družstva byla dobrá, agresivní obrana Zaorala, Brhela a M. Kolaříka a podpořená vysunutým Fabíkem. Úspěšnou obrannou činnost podpořil i brankář Hrdina svou více než 50% úspěšností zákroků (a to je procento více než vysoké).
Úspěšnost útočných akcí naopak nebyla až tak vysoká a několik jasných brankových příležitostí naši hráči zbytečně „zazdili“ včetně jediné sedmičky. Ale přínosem naopak bylo, že si branky mezi sebe rozdělilo více hráčů a tím ztížili soupeři obrannou činnost.
Oba naši pivoti (Brhel, Zaoral) proměnili všechny své příležitosti stejně jako Balun na křídle a který zastínil všechna naše ostatní křídla. Ze spojek ukázal největší „tah na branku“ M. Kolařík, ale ani Vavrys s Fabíkem nezůstali moc pozadu.
Střelecky se trochu méně prosadil Šáš, který ale nastoupil s nedoléčeným zraněním kotníku z utkání ve Vršovicích. Tentokrát se nedařilo na křídlech Škaldovi a Bučkovi, když další křídlo Paululik dělí svůj pobyt na hřišti mezi křídlem a pravou spojkou, kde nahrazuje typickou levorukou spojku, která po odchodu Doležela našemu družstvu chybí. A že to umí i na tomto postu, dokazují jeho dvě branky.
 
Následující víkend, kdy je na pořadu 18. kolo druhé nejvyšší soutěže, má naše družstvo volno. Nehraje a bude se připravovat na 19. kolo, kdy do Zlína přijedou zatím čtvrté HUSTOPEČE.
                                            Utkání se bude hrát ve SH Euronics, v neděli 22.4.2018 od 17,00 hodin.
 
   

                                                   HC ZLÍN - TJ HÁCHOD
                                                      26:20
 (13:11)

 
SESTAVA a BRANKY:
Hrdina, Vaškovič – Škalda, Buček, Vavrys 4, Šáš 2, D. Kolařík, Daněk, Paululik 2, Balun 4, Fabík 4, M. Kolařík 6, Zaoral 1, Brhel 3
 
SEDMIČKY:
Zlín 1/0
Náchod 1/1
 
VYLOUČENÍ:
Zlín 3
Náchod 2