Muži bodují

MUŽI PŘEHRÁLI VRŠOVICE A ODVEZLI SI Z PRAHY OBA DVA BODY

 Netradičně vlakem odjížděli zlínští házenkáři v sobotu dopoledne do Prahy, kde je čekal soupeř sice z druhé poloviny prvoligové tabulky, ale bodově úspěšnější, než naše družstvo a který navíc v podzimní části soutěže zvítězil ve Zlíně 23:27.
 
Po vítězném domácím duelu minulý týden se Dvorem Králové, kdy naši házenkáři odsunuli svého soupeře na poslední místo v tabulce, patří VRŠOVICE, které jsou v tabulce o příčku před naším družstvem, mezi ty družstva, které na jaře musí naši hráči porážet, aby si zajistili dostatek bodů pro záchranu své prvoligové příslušnosti.
 
Vítězné utkání se Dvorem pomohlo našemu družstvo hlavně psychicky a jakoby nalilo hráčům do žil živé vody. Projevilo se to již v týdnu na tréninku, změnu dopravy vymysleli také hráči a výsledek kolektivní pohody mělo ukázat hlavně samotné pražské utkání ve VRŠOVICÍCH.
 
Až na nemocného Bazela, cestovala do Prahy stejná vítězná sestava.
 
První dvě minuty se oba celky oťukávaly a v této době měli „navch“ oba brankáři, když první střelu celého utkání domácímu pivotovi Hrdina vychytal a vzápětí byl stejně úspěšný domácí gólman proti trháku našeho Škaldy.
Další střela domácích si již svůj cíl našla (Vršovice vedli 1:0), ale ještě v téže minutě zahájil svůj střelecký koncert Šáš a vyrovnal na 1:1.
Další minuty patřili našim hráčům (Paululik, Šáš, Vavrys) a bylo z toho vedení našeho celku 3:1 a 4:2.
Mezi sedmou a osmou minutou si naši hráči vybrali neplánovanou slabší chvilku a dovolili domácím, aby se třemi brankami v řadě dostali do vedení 5:4. Bylo to druhé, ale zároveň poslední vedení domácích Vršovic v tomto utkání.
To začal na rozehrávce úřadovat Vavrys a téměř bezchybnou střelbou přiváděl k zoufalství domácí obranu včetně brankáře. Oba spolu se Šášem jakoby spolu závodili v počtu vstřelených branek a oba byli pro domácí obranu velmi těžko řešitelným oříškem.
V brance se dařilo Hrdinovi, v obraně na šestce tvrdili muziku Brhel se Zaoralem a před nimi na „vypichu“ uplatnil své široké rozpažení Fabík.
Pohodu na hřišti v našem kolektivu dokumentuje i počet ztrát míče na naší straně – pouhá jediná technická chyba !!!!!!!!! (ztracená přihrávka) za 30 minut hry proti devíti ztrátám míčů domácích. Na naše poměry něco nebývalého.
Velice slušný výkon a zasloužené vedení našeho družstva po prvním poločase 15:13.
 
Ve druhé půli byl vývoj jako přes kopírák s prvním poločasem, i s tou slabší chvilkou (která trvala tři minuty mezi 22. a 25. minutou a byly z toho 3 branky v řadě za sebou v naší síti) a stejně jako v prvním poločase vstřelili první branku poločasu domácí (15:14). Naše družstvo šlo opět 2x do vedení, domácí opět 2x snížili a dokonce vyrovnali na 17:17.
To bylo ale vše, co domácím naše družstvo dovolilo. Neopakovalo se jednobrankové vedení domácích jako v 1. půli, ale naopak přišlo rozhodnutí o tom, kdo si připíše do tabulky dva body.
Pokračování střeleckého koncertu dvojice Šáš/Vavrys doplnil jistotou v proměňování 7m hodů Paululik, nekompromisní obrana pomáhala Hrdinovi v naší brance, kterému přibývaly úspěšné zákroky a náš brankový náskok narostl z remízy na 5 branek (22:17).
 
Naše družstvo mělo utkání po většinu času hrací doby pod kontrolou a zvláště ve druhém poločase, od remízového stavu 17:17, zcela ovládlo hru. Skóre se pohybovalo v rozmezí dvou až šesti branek (17:17, 22:17, 25:19, 26:21, 27:24, 28:26 a v poslední minutě potvrzení vítězství 30:26).
Narůstající únava se přece jen trochu projevila v technických chybách i u našich hráčů. Za druhý poločas jich přibylo dalších 6 – ale i tak je jejich součet v tomto utkání (7) proti jiným zápasům neskutečně nízký. Jen pro srovnání, Vršovice jich měly celkem 15.
 
I když bylo sobotní utkání z našeho pohledu zcela vydařené, mohl být brankový rozdíl ještě vyšší, kdyby naši hráči „nezazdili“ tři zcela jasné brankové příležitosti v podobě trháků.
Ale nemůžeme chtít všechno, hráči si to schovali určitě do dalšího utkání.
 
Utkání nedohrál Šáš, který si poranil kotník několik málo minut před závěrečným hvizdem při pokusu o efektní „nahazovačku“, vinou špatného došlápnutí a trošku i díky kontaktu bránícího hráče.
Teď je velikonoční volno a do domácího utkání s Náchodem, které hrajeme za 14 dnů, bude jeho kotník snad v pořádku.
 
Celému kádru, který se představil ve Vršovicích, patří dík za bojovnost, disciplínu a koncentraci jen na hru, se kterou k utkání o důležité „záchranářské“ body přistoupil. Víc takových utkání!!!!!! 

                            SOKOL VRŠOVICE – HC ZLÍN
                                      26:30 (13:15)


SESTAVA a BRANKY:
Hrdina, Vaškovič – Škalda 1, Buček 2, Vavrys 8, Šáš 8, D. Kolařík, Paululik 5/4, Balun, Fabík 1, M. Kolařík 2, Zaoral, Brhel 3
 
SEDMIČKY:
Vršovice 1/1
Zlín 4/4
 
VYLOUČENÍ:
Vršovice 0
Zlín 2
 

DALŠÍ „ZÁCHRANÁŘSKÉ“ UTKÁNÍ HRAJE NAŠE DRUŽTVO NA DOMÁCÍ PŮDĚ S NÁCHODEM, V
                                        SOBOTU 7. DUBNA 2018, V 17,00 HODIN

 

ALE POZOR – HRAJE SE V TĚLOCVIČNĚ STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÉ                                   ŠKOLY VE ZLÍNĚ