Body zůstaly ve Zlíně

Muži poráží Dvůr Králové

 
V 15. kole prvoligové soutěže přivítali naši muži na svém hřišti soupeře, se kterým společně uzavírali před tímto kolem tabulku – DVŮR KRÁLOVÉ 9. místo, Zlín 10. místo, oba soupeři shodně 3 body. Nelichotivá statistika pro obě družstva.
Naše družstvo mělo svému hostu oplácet porážku z podzimu, kdy na jeho půdě prohrálo o tři branky 21:24.
 
Proti podzimnímu utkání ve Dvoře Králové nastoupila zlínská sestava tentokrát v úplně jiném složení když Kočího, Doležela, Lefana, Pavlíčka a Šidlíka nahradilo 5 dorostenců (Fabík, Škalda, Bazel, D. Kolařík, Vaškovič).
 
Pokud se naše družstvo chtělo odpoutat z posledního místa, muselo bezpodmínečně zvítězit.
Odhodlání by bylo, ale realita přímo na hrací ploše byla poněkud jiná.
První branka M. Kolaříka hned v úvodu utkání sice znamenala vedení našich barev, ale během dalších minut bylo vše jinak. Hosté systémem co útok, to branka v naší síti, opanovali hru a vedli 4:1.
To už náš trenér Mičola nevydržel a v čase 3:52 následoval první tajm s jeho velmi důrazným promlouváním do duší hráčů. Že to pomohlo, ukázaly následující pasáže hry, kdy po první desetiminutovce svítilo na ukazateli Zlín 7/hosté 5. Dvoubrankový náskok našeho družstva se deset minut před koncem 1. poločasu změnil na 14:8 a naši hráči se stávali pány na hřišti. Potvrdil to i nástup do druhého poločasu, čtyři branky v řadě během šesti minut a naše vedení o 9 branek (20:11 a 21:12).
Tato pohoda ale vydržela zlínským barvám prvních deset minut druhé půle, po kterých se vývoj utkání zcela změnil.
Hosté zabrali, naše družstvo, zřejmě pod dojmem, že to má jisté, nepochopitelně polevilo a darovalo soupeři možnost ke „vzkříšení“. Dvůr Králové tuto nabídku akceptoval a během necelých deseti minut byl 7x úspěšný proti naši jediné střele za záda „obrovitého“ brankáře hostů Babčaníka. Najednou to bylo pouze o tři branky (22:19) a nastaly obavy, jestli to naše mladé družstvo zvládne a dobře rozehrané utkání dotáhne do vítězné závěrečné sirény.
Podařilo se, naši hráči další snižování brankového rozdílu svému soupeři nedovolili a poslední desetiminutovku vyhráli 4:3.
 
Za téměř šedesátiminutové vedení si dva body naše družstvo zasloužilo, za to, že se vzpamatovalo po nepovedeném začátku a z desetiminutové krize ve druhém poločase, zaslouží pochvalu.
Ale to, že pohodový průběh utkání dokázali naši hráči svým polevením v koncentraci a v nasazení zdramatizovat, naopak moc ke chválení není.
Příště by se to nemuselo vyplatit.
 

                                     HC ZLÍN – 1. HK DVŮR KRÁLOVÉ
                                                  26:22 (16:11)

 
 
SESTAVA a STŘELCI:
Hrdina, Vaškovič – Škalda 2, Buček 1, Vavrys 6/3, Šáš 4, D. Kolařík, Bazel 2, Balun 2, Fabík 3, Paululik 4, M. Kolařík 2, Zaoral, Brhel
 
SEDMIČKY:
Zlín 3/3
Dvůr Králové 3/3
 
VYLOUČENÍ:
Zlín 3
Dvůr Králové 5
 
 

DALŠÍ KOLO ZAVEDE ZLÍNSKÉ HÁZENKÁŘE DO PRAHY, KDE BUDOU V SOBOTU 24.3.2018 V 16,00 HODIN HOSTY TABULKOVĚ OSMÝCH VRŠOVIC.

                             Držte našemu družstvu palce