Ženy přehrály Trenčín

Zlínské házenkářky vyhrály v 21. kole MOL ligy s Trenčínem. 

HANDBALL CLUB ZLÍN - HK AS TRENČÍN 32:19 (17:5)

Po pátečním herním tréninku v luhačovické sportovní hale RADOSTA se zlínské házenkářky na místo činu vrátily i v neděli. A zřejmě jarní vzduch v lázeňském městě měl léčivé účinky. Zlín od začátku utkání udával tempo hry, v brance se dařilo likvidovat střely soupeře L. Benedíkové za kvalitní obranou. Zlomový úsek utkání nastal mezi 10. - 25. minutou, kdy domácí vstřelili 10 branek a hosté vyšli naprázdno. 

Ve druhém poločasu Zlín kontroloval vývoj hry. Třicetiminutovku sice vyhrál jen o branku, ale v konečném zúčtování se mohl radovat ze zisku dvou bodů.  Všechny hráčky se zapojily do hry i  brankařky dostaly svůj  prostor. Závěr utkání dochytala Ž. Stojarová, na sedmičku se v 1. půli dostala B. Kryšková. 

Úspěšnou premiéru na hřišti ve zlínském dresu si užila bývalá trenčínská hráčka Vanesa Matejíková, která se zatím po delší tréninkové absenci rozehrává v 1. lize, kde jí to střílí. "Byl to zvláštní pocit a pro mě hodně těžké, nastoupit proti svým kamarádkám, s kterými jsem osm let hrála. Jsem již na druhé straně a velmi ráda, že jsme je tolik přehrály," netajila pocity.

O víkendu se pokusí zlínský tým potvrdit výkonnost v utkání 22. kola v Písku. "Spadl nám další kámen ze srdce. Konečně jsme se nemuseli během utkání nervovat a bát se o  výsledek. Bez chyb to ještě nebylo, ale radujeme se z dílčího úspěchu. Tým dnes zaslouží pochvalu za přístup. Přesto se už  musíme dívat a soustředit na další důležité utkání," řekl zlínský kouč  M. Spuchlák. 

Sestava a branky Zlína: L. Benedíková, Ž. Stojarová, B. Kryšková - A. Očadlíková 5, K. Vlková 4, M. Kříčková 4, L. Hradilová 3/1, G. Nygrýnová 3, M. Kolářová 3, A. Baumbachová 3, N. Herbočková 3, K. Ševčíková 2, V. Hubová 2, L. Polomíková, V. Matejíková

Branky hostů: M. Rajnohová 8/2, K. Pastorková 4/1, N. Szökeová 2, T. Takáčová 1, B. Zemanovičová 1, N. Ušiaková 1, M. Grófová 1, N. Minárechová 1

Kompletní fotogalerie ZDE (foto J. Pavlík)