Úspěšný Holiday cup 2016 dívek!

Již tradičný událostí se stal zlínský dívčí turnaj Holiday cup 2016, který se tentokráte konal v dřívějším víkendovém datu od 19.8 – 21.8 2016. V letošním ročníku jsme měli o něco méně přihlášených týmů, ale to nemělo na kvalitu turnaje žádný vliv. K vidění byly velmi pěkné zápasy jak na sportovní hale Euronics, kde se odehrávaly souboje starších žaček, tak i na střední průmyslové škole „strojárna“, kde sváděly boj mladší žačky. Hráčky během turnaje ukázaly celou řadu krásných házenkářských akcí, velkou bojovnost, nasazení i odhodlání v utkáních zvítězit.

Kategorie se od předchozích let opět lehce upravily a k vidění bylo:

Mladší žačky – celkem 9 přihlášených družstev

Pořadí: 

 1. Zlín A
 2. Malacky
 3. Bytča A
 4. Zlín B
 5. Trenčín
 6. Zubří 
 7. Veselí n. M.
 8. Bytča B
 9. Nitra

Starší žačky – celkem 7 přihlášených družstev

Pořadí:

 1. Bytča
 2. Zlín A
 3. Zlín B
 4. Slavia A
 5. Nitra
 6. Slavia B
 7. Trenčín

Jak hodnotí turnaj trenérka mladších žaček Zlín „A“ 04 Pavla Poznarová

„Velké díky celému týmu, hlavně holčičkám a rodičům, kteří nám pomáhali k úspěšnému průběhu celého turnaje!!! Díky přístupu všech hráček, které plnily pokyny svých trenérů, jsme dokázaly přetavit velkou dřinu ve zlatou medaili! Určitě to pro nás bude motivace do další práce a budeme na sobě pracovat o to víc. Dřina a pot se po náročné přípravě i absolvovaném soustředění ukázaly jako správná cesta, protože jsme všechny soupeře doslova uběhaly a přehrály kondičně - ale hlavně TÝMově. Své sehrály také nasbírané zkušenosti z loňského roku. Děkuji za přístup a bojovnost všem holčičkám, ale čeho si cením nejvíc, je, že do své hry daly srdce – to je pro mne mnohem víc než jakékoliv vítězství! Jen tak dál, holky…

Vyjádření k týmu mladších žaček Zlín „B“ 05 trenérů Milana Budaye a Míši Budayové

„Družstvo ml. žaček B ročník 2005 se zhostilo svého úkolu nováčka v novém prostředí kategorie ml. žaček velmi dobře. Rozjezd byl poněkud rozpačitý a proto nás v 1. utkání kamarádky z družstva A řádně vyškolily. Postupně si holky zvykaly na větší hřiště a po objasnění některých základních prvků hry, měl náš herní projev vzestupnou tendenci. Myslím, že 2 prohry a jedna remíza a 5 výher z osmi odehraných utkání a celkové 4. místo je na nováčka v této kategorii velmi slušný výkon. Turnaj byl velmi vyrovnaný, nenašel se žádný dominantní tým a každé družstvo nějaký ten zápas prohrálo. Svědčí o tom i fakt, že se nám podařilo porazit stříbrného medailistu - Malacky. A nebýt prohry Bytči o branku v posledním utkání turnaje s Malackami ,dosáhli bychom na bronzové medaile. Velmi nás těší individuální ocenění Denisy Rafajové (vyhlášena jako nejlepší brankář) a Verči Gabrhelové (vyhlášena jako nejlepší hráčka), které je pro obě holky velmi zavazující a všichni doufáme, že na sobě budou dále pracovat a nezaspí na vavřínech. Všem děvčatům chci společně s trenérkou Míšou a vedoucí dr. Katkou moc poděkovat za obrovskou snahu a velmi pěkné výkony.“

A jak viděl oba týmy zlínských starších žaček trenér Marek Kolář: 

"Oba dva ročníkové týmy předvedly krásné zápasy, které měly vzrůstající tendenci. Bylo však vidět, že máme začátek sezóny a tak se v některých zápasech objevovaly časté technické chyby, které mohou být také příčinou našeho přerušení přípravy díky rozsáhlému onemocnění obou týmů. Družstvo ročníku 2003 pracovalo na svůj omezený kádr (chyběly Gabriela Gabrhelová, Viktorie Boháčová) výborně, po prvních dvou zápasech se dostaly do rytmu a svou výbornou aktivní obranou dokázaly porazit i budoucího vítěze celého turnaje. V útoku se ukázala kvalitní souhra všech na hřišti a o tom svědčí i gólové rozpoložení na celý tým. Díky svému nasazení a bojovnosti se umístila děvčata na krásném třetím místě.

Družstvo ročníku 2002 mělo taktéž pěkné výsledky a kvalita hry se stupňovala počtem odehraných minut děvčat. Hned první zápas však odsoudil děvčata na konečné druhé místo díky tomu, že podlehly vítězi turnaje družstvu Bytči. Všechny ostatní zápasy děvčata zvládala, avšak největším problémem se stala obrana. V nichž nás nachytával téměř každý soupeř a problémy jsme měly snad na všech postech. Vygradováním celého turnaje za podpory téměř všech rodičů proběhl vzájemný souboj zlínských družstev. Děvčata si nic nedarovala a šla do sebe jako při finále olympiády, které proběhlo o pár hodin později v televizním přenosu. Po vyrovnaném prvním poločase to vypadalo na bitvu až do poslední vteřin. Starší holky však využily několika zavání svých mladších kolegyň a také díky výborným zákrokům Karolíny Jechové se jim podařilo své mladší sokyně nakonec porazit.

Je však potřeba, aby obě družstva neustále pracovala a zdokonalovala se. Naše nová tréninková spolupráce už měsíc běží v plném proudu a já věřím, že bude pokračovat nadále ve stejném nasazení hráček obou ročníků. "

Velké poděkování patří všem organizátorům a rodičům, kteří nám při turnaji jakkoliv pomohli. Velký obdiv si zaslouží i rozhodčí, kteří nakonec v lehce omezeném počtu zvládli celý turnaj s přehledem dirigovat.

A nakonec velké poděkování za podporu: Statutárnímu městu Zlín, Zlínskému kraji, EUROVIA CS, a.s., VODÁREK TRANSPORT s.r.o., mmcité a.s.