JARNÍ ODVETY ZATÍM BEZ BODŮ

MUŽI NEUSPĚLI VE VELKÉ BYSTŘICI
 
14. kolo prvoligové soutěže zlínské házenkáře zavedlo v neděli 4. března na Olomoucko – do VELKÉ BYSTŘICE.
Velká Bystřice letos patří do středu tabulky, pětibodový rozdíl mezi oběma družstvy nebyl před tímto utkáním nějak výrazný a to dávalo našemu družstvu určité naděje na zisk bodů, ovšem za předpokladu 100% nasazení a bojovnosti.
 
Nástup do utkání tomuto předsevzetí našich hráčů před zápasem odpovídal – první minuta, první útok, nebojácný náběh M. KOLAŘÍKA a první branka utkání – vedli jsme 1:0. Domácí vyrovnali a šli do vedení o dvě branky, ale opět kontr našeho družstva - nejprve VAVRYS a po něm 2x opět M. KOLAŘÍK a na tabuli svítilo 5:4 pro domácí. Takto se o skóre tahala obě družstva do 20. minuty první půle, kdy byl stav 10:9 pro V. Bystřici, ale o pár minut později již vedli domácí rozdílem tří branek 12:9. To už nehrál do té doby náš nejlepší střelec M. KOLAŘÍK, kterému se po jeho třech brankách domácí obrana patřičně věnovala a bylo z toho zranění ramene, které ho do konce utkání už na hrací plochu nepustilo.
Od této chvíle postupně ovládali hru domácí hráči, i když se našemu družstvu ještě podařilo snížit na 12:11, ale závěr prvního poločasu vyšel domácím, kteří v posledních několika minutách skórovali 4x proti naší jediné brance. První poločas skončil ještě hratelným rozdílem čtyř branek 16:12.
 
Druhá půle začala první brankou Velké Bystřice a to předznamenalo i vývoj druhých třiceti minut utkání. Naše družstvo už nezareagovalo s patřičnou bojovností a agresivitou, vedení domácích nespadlo pod tři branky a ve svém maximu bylo osmibrankové a našemu družstvu se přestalo dařit ve všech herních činnostech.
Herní projev ve druhém poločase byl bojácný, opatrný, bez patřičného nasazení v útoku, ale hlavně v obraně a domácí nás jednoznačně přehráli a zaslouženě zvítězili.
 
S výjimkou závěrečných minut první půle zaslouží naše družstvo za první poločas pochvalu, ale druhý poločas se vůbec nepovedl.
 

                                     Házená VELKÁ BYSTŘICE – HC ZLÍN
                                                       29:22 (16:12)

 
SESTAVA a STŘELCI:
Hrdina, Šidlík – Buček 1, Vavrys 6, Šáš 4, D. Kolařík 1, Bazel, Paululik 1, Balun 2, Fabík 4, M. Kolařík 3, Zaoral, Brhel
 
SEDMIČKY:
Velká Bystřice 6/4
Zlín 0
 
VYLOUČENÍ:
Velká Bystřice 2
Zlín 5