Ženy sahaly po výhře, získaný bod s Prešovem má cenu zlata

Zlínské házenkářky remizovaly v utkání 19. kola MOL ligy s Prešovem.

HANDBALL CLUB ZLÍN - ŠŠK PREŠOV 31:31 (13:18)

Průběh většiny utkání se nevyvíjel ve prospěch domácích, v 7. minutě prohrávali 1:6. V dalších pěti minutách vsítili pět branek a soupeř jen jednu, stav 6:7. Do 21. minuty a stavu 10:10 to byla spíše přetahovaná. V brance podržela několikrát svoje spoluhráčky L. Benedíková. V posledních devítiminutovce Prešov čtyřmi brankami v řadě opakovaně navýšil skóre. Tuto část zlínské házenkářky prohrály 3:8. O branky domácího týmu se dělily jen čtyři střelkyně V. Hubová, M. Kolářová, L. Hradilová a M. Kříčková. Aktivitou v obraně i při dohrávkách v útoku hýřila A. Baumbachová.

Ve druhém poločasu začali domácí stahovat náskok soupeře a srovnat se jim podařilo až ve 23. minutě zásluhou agilní spojky V. Hubové. Obranu navíc podpořila spolehlivými zákroky střídající brakářka Ž. Stojarová. Ve 28. minutě se karta obrátila na stranu Zlína a L. Hradilová třicátým gólem dostala svůj tým do vedení. Hosté znovu otočili stav na 30:31. Rozhodující fázi na sebe vzala jedna z nejmladších hráček, spojka V. Hubová. Přestože byla faulovaná, zvládla situaci ustát a vstřelila vyrovnávající branku. Následný faul na stejnou hráčku na devítce při dalším útoku se pokoušela potrestat v samotném závěru M. Kříčková. Prostřelit hostující blok šestice hráček na hranici brankoviště se jí už nepodařilo.

Přesto má bod pro tým velký význam a cenu zlata hlavně z hlediska psychiky. V několika fázích utkání to vypadalo, že Prešov si výhru nenechá ukrást. Zlín se nevzdal a tahal za jeden provaz ze všech sil až do konce.

"Prohrát další zápas v řadě už by bylo hodně bolestné. Po každém utkání musíme hledat hlavně pozitiva. Když se dívám na oba poločasy a statistiky v zápisu, první půlka 13:18, druhá 18:13, tak to byl fakt remizový zápas, asi to tak mělo být. Věděli jsme, že je Prešov oslaben o některé hráčky, nechtěli jsme se tím nechat uchlácholit. Vývoj utkání pro nás nebyl příznivý, nakonec jsme se s ním poprali," řekl po utkání kouč Zlína M. Spuchlák.

V sestavě se poprvé objevila V. Matejíková z Trenčína. Do hry v "MOLCE" zatím nezasáhla, ale svoji premiéru i první branky ve zlínském dresu již má za sebou v 1. lize žen, v utkání s Plzní.

Zlín se tentokrát musel obejít bez další zraněné hráčky, která je do konce sezony mimo soupisku. Spojka J. Mizerová si svoji sportovní smůlu vybírá po operaci ramena opakovaně. V utkání s Porubou si poranila kolenní vazy a čeká ji operace. Při utkání s Prešovem fandila spoluhráčkám z hlediště. Jolana je příkladná bojovnice a věříme, že bude brzy zpět na palubovce, stejně jako M. Sobieská a D. Kamenářová.

Sestava a branky Zlína: L. Benedíková, Ž. Stojarová, B. Kryšková - V. Hubová 10, M. Kříčková 8, L. Hradilová 7/4, M. Kolářová 6, A. Baumbachová, K. Vlková, L. Polomíková, K. Ševčíková, A. Očadlíková, G. Nygrýnová, N. Herbočková, A. Vyoralová, V. Matejíková

Branky Prešova: M. Bačíková 12/5, D. Harčarufková 7, R. Čirčová 4, V. Gajdošová 3, S. Demajová 2, K. Pavúková 2, S. Ščerbáková 1

Sedmičky: 4/4 - 5/5, vyloučení: 4 - 6, rozhodčí: M. Valášek, J. Vychodil, diváků: 210