MUŽI NA CHODOV NESTAČILI

VSTUP DO JARNÍCH ODVET SE MUŽŮM NEVYDAŘIL
 
Úplně jinou představu měli zlínští házenkáři o průběhu prvního utkání jarních odvet.
Po podzimu se ziskem tří bodů patří na dolní konec prvoligové tabulky a právě v prvním jarním utkání na domácí půdě chtěli zahájit útok za vyššími bodovými zisky s postupným vylepšováním tabulkového umístění.
Je sice pravda, že po podzimním oslabení kádru došlo v přestávce před jarními odvetami k dalším změnám a dalšímu oslabení (Doležel odešel do Německa, Kočí se Švecem do Napajedel, avizovaný návrat Kafky po pooperační rekonvalescenci se také ještě neuskutečnil a z pracovních důvodů zatím přestal sportovat Lefan), ale takový „výprask“ si nikdo nepřipouštěl.
Po podzimu tabulkově druhý CHODOV je kvalitní, zkušený a silný soupeř, ale náš omlazený kolektiv si na soupeře věřil, chtěl ho potrápit a hlavně se chtěl svým fanouškům představit v tom nejlepším světle.
 
Ovšem opak byl pravdou.
Zhruba do poloviny prvního poločasu drželo naše družstvo se svým soupeřem krok, když se brankový rozdíl pohyboval v rozmezí dvou až tří branek.
Ve druhé polovině prvního poločasu ale hráči Chodova názorně ukázali našemu družstvu, jak se využívají brankové příležitosti, co znamenají pojmy jako je „tah na branku“, „dostat soupeře pod tlak“, „být v pohybu“ a další z abecedy házené.
I když měli pražští házenkáři během prvního poločasu více ztrát míčů, na skóre se to nijak neprojevilo.
Naopak se brankový rozdíl začal zvyšovat až na konečný poločasový 9:17.
 
Druhý poločas začal brankou našeho družstva, snížením brankového rozdílu na 7 branek a v tomto duchu probíhala první dvacetiminutovka druhého poločasu, kdy se brankový rozdíl pohyboval v rozmezí sedmi až osmi branek.
Ovšem potom začala branková smršť hostů a jejich 8 branek v řadě za sebou zcela zlomilo odpor našeho družstva.
Nedařilo se „mazákům“ v našem družstvu, kterých po všech změnách moc nezůstalo a naši dorostenci (Škalda, D. Kolařík, Bazel, Vaškovič, Fabík), kteří doplnili kádr, se neměli o koho opřít.
 
Hosté zvítězili zcela zaslouženě, ve všech činnostech byli lepší a našemu omlazenému kádru toho moc nedovolili.
Věřme, že si naši hráči vezmou z tohoto utkání ponaučení do dalšího tréninku a že v dalších soutěžních utkání budou daleko úspěšnější.
  

                               HC ZLÍN – TJ JM CHODOV    23:38 (9:17)

 
SESTAVA a BRANKY:
Hrdina, Šidlík, Vaškovič – Škalda, Buček, Vavrys 6/3, Šáš 2, D. Kolařík 5, Bazel, Paululik 4/1, Fabík 3, M.                                                            Kolařík 2, Zaoral, Brhel 1
 
SEDMIČKY:
Zlín 6/4
Chodov 4/4
 
VYLOUČENÍ:
Zlín 8 + ČK (Bazel)
Chodov 8