MUŽI ZAHÁJILI 1. LIGU VÍTĚZNĚ

Novu sezónu 2016/2017 – pro letošek prvoligovou – zahájili zlínští házenkáři na domácí půdě v nedělním utkání dvou nováčků této celorepublikové soutěže.
Jedním nováčkem bylo naše družstvo, které sestoupilo do 1. ligy z nejvyšší soutěže a druhým nováčkem byli hosté z Liberce, kteří naopak postoupili jako vítěz české druholigové soutěže.
 
Kdo očekával jednostrannou záležitost pro naše barvy, mohl být zklamán, komu se líbí hra „nahoru-dolů“ kořeněná množstvím branek, mohl být spokojen.
Nedá se sázet na to, kdo odkud sestoupil, nebo kdo odkud postoupil, ale na složení hráčských kádrů obou soupeřů.
Naše družstvo prošlo hromadnou „kádrovou rekonstrukcí“, když po loňské sezóně odešlo 13 hráčů a naopak pro letošní prvoligový ročník napočítal trenér Buday 14 nových jmen. Z těchto „nováčků“ trénuje dvanáct, protože jeden je po a druhý před operací kolena. Navíc nehrál z přípravného turnaje zraněný Doležel. A aby toho nebylo málo, poprvé a na delší dobu naposledy se zlínským divákům představila letošní posila z Karviné – Michal Paululik, který příští týden nastupuje na operaci kolena.
 
Soupeř z Liberce se představil jako bojovný a běhavý celek s několika individualitami, dobrou střelbou z větší vzdálenosti, dobrou prací pivota a s ochotou využít každé příležitosti k rychlému útoku.
Celý první poločas byl velmi vyrovnaný a jeho úvod byl ve znamení nástupu hostů, kteří se dostali do vedení 3:1 a 5:4. Naši hráči hráli v této době poněkud zakřiknutě. Pěti brankami v řadě sice svému soupeři odskočili na čtyřbrankové vedení 9:5, ale to dlouho nevydrželo, hra se opět vyrovnala a hosté dokonce vedli 13:12 a 14:13. Závěr první půle ale patřil našemu družstvu, které šňůrou pěti branek svému soupeři uteklo na poločasové pětibrankové vedení 23:18.
Velkému počtu branek odpovídá nedůsledná obrana obou soupeřů a upřednostňování útoku před obranou.
 
Druhý poločas začali opět lépe hosté, kteří třemi brankami snížili naše vedení, ale potom se pomalu začala projevovat větší zkušenost a herní převaha našeho družstva. Vedení našich barev se pohybovalo mezi šesti až devíti brankami a dá se říci, že naši hráči měli v této fázi utkání pod kontrolou.
 
Utkání bylo bohaté na branky – za 60 minut hry mělo každé družstvo přes 70 útoků !!! – a divákům se mohlo z tohoto pohledu líbit. Určitě by bylo ještě líbivější, kdyby naše družstvo bylo úspěšnější v zakončování jasných brankových příležitostí. Dá se říci, že z tohoto pohledu naši hráči svého soupeře šetřili.

HC ZLÍN – Handball LIBEREC 39:32 (23:18)

 
 
VYLOUČENÍ:
Zlín 1, Liberec 3
 
SEDMIČKY:
Zlín 5/4, Liberec 2/1
 
SESTAVA a BRANKY:
Hrdina, Šidlík – Kafka 5, Březovský 6, Buček, Vavrys 6, Šáš 1, Mostýn, Paululik 4/4, Kolařík 2, Tejzr 5, Lefan 6, Dobeš 4, Závodník
  
PŘÍŠTÍ KOLO ZAVEDE NAŠE DRUŽSTVO DO OLOMOUCE
 NA DOMÁCÍ PŮDĚ SE NAŠI HRÁČI PŘEDSTAVÍ VE 3. KOLE, V NEDĚLI 2.10.2016, V 16,00 HODIN, KDY DO ZLÍNA PŘIJEDE OSTRAVA

 JEŠTĚ PŘED UTKÁNÍM S OSTRAVOU ČEKÁ NAŠE BORCE 3. KOLO ČESKÉHO POHÁRU, VE KTERÉM NÁM LOS PŘISOUDIL DRUŽSTVO JULIÁNOVA.
HRAJE SE U SOUPEŘE VE STŘEDU 28.9.2016.