Ženy ztratily body v Bánovcích

Zlínské házenkářky prohrály v 15. kole MOL ligy  s nováčkem soutěže.

HK SOKOL RMK BÁNOVCE NAD BEBRAVOU - HANDBALL CLUB ZLÍN 26:24 (13:13)

Diváci v zaplněné sportovní hale hnali domácí od prvních minut do ůtoku a do vedení. Houževnatý tým táhla viditelně nejzkušenější hráčka na hřišti, K. Michnová, která vstřelila i ůvodní branku utkání. Do 10. minuty si Bánovce stále udržovaly těsné vedení, Zlín srovnával na 1:1, 2:2, 4:4.  Vzápětí domácí odskočily na 6:4, 7:4, 8:5, 9:5, 10:6. Hosté se stále snažili dohnat ztrátu, což je stálo hodně sil, nejen fyzických. Poločasové skóre bylo srovnáno. V brance spoluhráčky podporovala L. Benedíková.

Po změně stran se zlínské házenkářky dostaly opakovaně do vedení 13:14, 15:16, 16:17 (sled z pozice domácích). Posledních dvacet minut však vedení patřilo Bánovcům, které získaly znovu až čtyřbrankový náskok a ani změna ve zlínské brance v podání Ž. Stojarové k obratu nestačila. V hektickém závěru byla snaha hostů za stavu 25:24 o zisk míče a vyrovnání. Domácí spojka K. Michnová byla však k neudržení a střelou z dálky přispěla k premiérovým bodům svého týmu v soutěži.

Zlínu nezbývá, než zmobilizovat všechny síly a připravit se na středeční utkání doma s Mostem.

Sestava a branky Zlína: L. Benedíková, Ž. Stojarová, B. Rybníčková - L. Hradilová 5/2, N. Herbočková 4, V. Hubová 3, G. Nygrýnová 3, A. Baumbachová 2, M. Kolářová 2, J. Mizerová 2, A. Očadlíková 1, M. Kříčková 1, L. Polomíková 1, K. Vlková, Ž. Brandová

Branky Bánovců: K. Michnová 15/4, K. Matušincová 3, K. Obstová 2, A. Obstová 2, E. Turková 2, J. Srncová 2

Sedmičky: 5/4 - 3/2, vyloučení 3 - 6 (+ ČK A. Baumbachová), rozhodčí: P. Haščík, R. Sivák