Kemp házenkářských nadějí ročníku 2003 - dívky

Od středy 17. ledna se  vybraná děvčata ročníku 2003 sešla na první konfrontaci měření výkonnosti a hráčských dovedností v Nymburku, kde probíhal celorepublikový kemp Házenkářských nadějí.

Ze Zlínského kraje na soustředění odcestovalo devět děvčat. Jmenovitě Daňková Michaela, Gabrhelová Gabriela, Hvozdenská Jana, Hozová Simona, Krajčová Natálie(všechny hráčky  HC Zlín), Fleková Lucie, Zálešáková Zuzana, Tvrdoňová Daniela (Kunovice), Poláčková Anita (Zubří).

Zlínská děvčata obstála jak v testových bateriích, tak i v herních dovednostech. Testování probíhalo hned druhý den, kde děvčata absolvovala klasické házenkářské testy(Sprint 2x15m, 30m driblink, hod, pětiskok a Beep test. Ze šedesáti děvčat z celé ČR naše děvčata obstála na jedničku a všechna skončila v horní polovině výsledné tabulky. Vítězkou se stala zlínská Gabriela Gabrhelová, která získala maximální počet bodů 40. Druhá byla další zlínská hráčka Jana Hvozdenská s počtem 38 bodů. Sedmou příčku vybojovala Michaela Daňková s počtem 34 bodů. Simča Hozová byla na 31 bodech a Natálie Krajčová na 28 bodech. Můžeme zmínit, že se nám nevyhnulo zranění, že by testy možná dopadly ještě o kousek lépe, kdyby byly děvčata stoprocentně zdravá. Jana Hvozdenská  měla po prvních herních zápasech silně naražený bok, který ji limitoval, ale zaslouží ohromnou pochvalu, že šla do všech testů se sebezapřením naplno a slzy bolesti vystřídaly slzičky štěstí, když vybojovala druhé místo. Míša Daňková  laborovala s prstem na odhodové ruce a ten ji limitoval především v testech s míčem. Taktéž ona i ostatní zabojovaly, aby získaly co nejlepší umístění.

V disciplíně Beep test, která byla bodově hodnocena zvlášť, děvčata opět nezaváhala. První z 60 děvčat  byla zlínská  Michaela Daňková s počtem 11,1 levlů. Druhou příčku vybojovala opět zlínská  Natálka Krajčová s počtem 10,7 Levlů. Gabča Gabrhelová uběhla 9,3 L. Další holky byly v závěsu. Takže i trénovanost a vytrvalost byla zlínskou doménou a děvčata vévodila i v této disciplíně.

Všechny testované hodnoty mluví za vše a v porovnání s republikou děvčata obstála velmi dobře a za to jim náleží patřičná gratulace. Na stránkách českého svazu v článku o házenkářských  nadějích je odkaz na výsledky veškeré testovací baterie. Odkaz na článek A Odkaz na výsledky testování.

Pro další výběr byl však důležitý především herní výkon na hřišti. Z pěti družstev, které se na kempu střetly a do kterých byla děvčata rozdělena tak, aby předvedla souhru, komunikaci, kreativitu s cizími hráčkami z jiných krajů, opět pomaličku vyčnívala ta z našeho kraje. Svá družstva táhla vpřed Lucie Fleková a Zuzka Zálešáková, ale také zlínská děvčata Jana Hvozdenská svou dynamikou a rychlostí, Gabča svou přesnou střelbou a uvolněním, Míša přesnými přihrávkami, uvolněním-tvořivostí a kreativitou. Simča jako rychlonohé křídlo s dobrou agresivitou v obraně a přesnou střelbou a Natálka na pivotě svým pohybem a hledáním prostoru na šestce.

Díky stálým a vyrovnaným výkonům nejen v zápase, ale i v herních cvičeních a průpravných hrách děvčata přesvědčila. Trenéři ze všech krajů do posledního dne vybrali užší 28 členný výběr z tohoto ročníku. Tento výběr si poslední den proti sobě zahrál finálový zápas kempu a opět byla vidět děvčata ze Zlínského kraje. Mimochodem jedno výběrové družstvo koučovala zlínská trenérka mladšího dorostu Hanka Kolářová a jak řekla byla radost se na holky dívat.

Ještě jednou velká gratulace všem děvčatům za výkony, které předvedla a za vzornou reprezentaci Handball clubu Zlín. Poděkování také všem trenérům, kteří děvčata v průběhu let už od mini házené trénovali. Holky se vrátily do klasického tréninkového režimu a druhá část sezóny pokračuje dál. Takže jim přejeme navázat na úspěchy a hlavně neusnout na vavřínech, jak říká hlavní trenérka házenkářského kempu paní Martina Papežová: "teprve nyní vše začíná".  První zápas hrají mladší dorostenky 25.2 s Plzní ve 12:00... Starší žačky už čeká náročný turnajový kolotoč i se 3. kolem ŽL ve Velké nad Veličkou.