Muži absolvovali další herní přípravu

MEMORIÁL BRATŘÍ KRÁLÍKŮ 2018
 
Po vítězném přípravném utkání v Luhačovicích nad staršími dorostenci Zubří, kteří byli ve sportovní hale Radostova na soustředění, absolvovali prvoligoví házenkáři Zlína tento víkend v pátek a v sobotu další herní test v podobě účasti na tradičním Memoriálu bratří Králiků 2018 v Hranicích.
Dvoudenního turnaje se zúčastnila extraligová družstva Hranic a Brna a prvoligové celky Zlína a Bystřice p/H.
 
Proti podzimní části prvoligové soutěže, doznal zlínský kádr pro jarní odvety další citelné změny a oslabení. Do německé 2. ligy odešel Radek DOLEŽEL, už na podzim přestal s družstvem trénovat Marek KOČÍ a pokračování aktivní činnosti Rudy KAFKY, po dlouhodobém zranění a následné operaci ramene, je taky nejisté. Stejně tak je také nejisté pokračování sportovní činnosti u Jiřího LEFANA z pracovních důvodů.
Trenér Mičola si pro doplnění kádru vybral nadějné starší dorostence a ty zapojil do přípravy družstva mužů na jarní odvetnou část prvoligové soutěže. Někteří z nich už mají za sebou prémiový start v podzimní části prvoligové soutěže.
Do kádru se vrátili naši odchovanci - Saša MAHDAL, který celý podzim hostoval v Napajedlech a Jiří BRHEL, který studuje v Brně a hostuje v Juliánově.
 
V Hranicích tvořili dorostenci téměř třetinu kádru, který celý dvoudenní turnaj absolvoval. Páteční sestava doznala určitých změn, když sobotního dvojzápasu se už nezúčastnili zkušení Šáš s Balunem a dorostenec Tydlačka. Sobotní kádr doplnili další dorostenci Fabík a Kuzma, který ovšem nemůže v družstvu mužů Zlína startovat v soutěžních utkáních, protože ve Zlíně hostuje ve starším dorostu.
Všichni dorostenci dokázali opodstatnění své nominace a pokud vydrží, mohli by být časem pro družstvo mužů posilou. Vždyť v Hranicích nastříleli víc než třetinu branek našeho družstva, ale v obraně je mužská házená pro ně ještě moc náročná.
 
I když si naše družstvo z Hranic nedovezlo ani bod a obsadilo 4. místo, lze říci, že až na páteční utkání s extraligovými Hranicemi, odehrálo se svými soupeři poměrně vyrovnané zápasy a trochu doplatilo na rozlosování sobotních utkání, kdy hrálo dva zápasy po sobě s půlhodinovou přestávkou.
V sobotu naši hráči statečně vzdorovali extraligovému Brnu, kterému nakonec podlehli o 8 branek (Bystřice p/H od stejného soupeře dostala v pátek večer nadílku o 21 branek).
Naše druhé sobotní utkání s Bystřicí p/H začalo po asi 30 minutové přestávce a začalo nad očekávání neskutečně dobře, když po deseti minutách hry svítilo na ukazateli Zlín 6 a Bystřice 0.
V dalším průběhu se průběh poněkud vyrovnal a poločasový výsledek byl nerozhodný. Ve druhém poločase už našim hráčům začaly docházet síly, Bystřice šla do vedení a nakonec vyhrála o dvě branky.
Trenér Mičola byl s výkonem hlavně dorostenců celkem spokojený – ti se mezi muži neztratili a ukázali své přednosti. V tomto turnaji nešlo o výsledek, ale o zapracování dorosteneckých hráčů do kádru mužů pro jarní část 1. ligy.
 
ZLÍN – HRANICE   23:40 (8:23)
Hrdina, Vaškovič – Balun 1, Pavlíček 1, Šáš 2, Tydlačka 4, Vavrys 9, D. Kolařík 2, Brhel, M. Kolařík 1, Paululik 3, Škalda, Zaoral
 
ZLÍN – BRNO   25:33 (12:18)
Vaškovič, Hrdina – Pavlíček, Vavrys 2, D. Kolařík 4/1, Brhel 2, M. Kolařík 3, Paululik 2, Škalda 2, Fabík 4, Zaoral 2, Kuzma 4
 
ZLÍN – BYSTŘICE p/H   31:33 (14:14)
Hrdina, Vaškovič – Vavrys 7/1, D. Kolařík 2, Brhel 2, M. Kolařík 6, Paululik 2, Škalda 2, Fabík 4, Zaoral 2, Kuzma 4
 
OSTATNÍ VÝSLEDKY:
BRNO – BYSTŘICE p/H   50:29
HRANICE – BRNO   34:31
HRANICE – BYSTŘICE p/H   43:22
 
TABULKA:

  1. Hranice         117:  76         6
  2. Brno               114:  88        4
  3. Bystřice           88:124         2
  4. Zlín                  79:106         0

 
NEJLEPŠÍ HRÁČI:
- hráč             M. Indrák (Hranice)
- brankář        J. Bavlnka (Hranice)
- střelec          J. Tiller (Bystřice)