Ženy zakončily polovinu soutěže prohrou s Olomoucí

Zlínské házenkářky prohrály ve 13. kole MOL ligy s Olomoucí a uzavřely první polovinu soutěže.

HANDBALL CLUB ZLÍN – DHK ZORA OLOMOUC 26:28 (13:12)

Oboustranně nervózní začátek moravského derby vyplynul z vědomí jeho důležitosti  pro další vývoj soutěže. Ještě v sedmé minutě byl stav vyrovnaný 2:2. Hostům se podařila šestibranková šňůra a vypadalo to, že utkání ovládne rozjetá Olomouc.

Zlín se snažil dotahovat, snížil na 4:7. Další průběh 4:9, 5:9, 5:10. Poté domácí zřejmě nakopl nešťastný střet zlínské křídelnice Andrey Očadlíkové se střídající protihráčkou při návratu do obrany.
Sedmi brankami v řadě otočili skóre na 12:10. Za stavu 13:11 mohli stav výrazněji vyšperkovat ve svůj prospěch, což se nezdařilo a hosté v závěru první půle naopak snížili na 13:12. Velký podíl na tomto stavu měla brankařka Lenka Benedíková, podpořena důraznější obranou.

Bohužel úvod druhého poločasu vyšel lépe Olomouci, srovnala a obratem se dostala do vedení. Zlín zvládl ihned odpovědět a vyrovnat brankou Michaely Kolářové na 14:14. Od tohoto momentu byla vždy o krok vepředu Olomouc . Pět minut před koncem svitla jiskřička v podobě další přesné střely Kolářové, která srovnala na 25:25. V závěru z přemíry snahy a nervozity Zlín neproměnil vyložené šance a z vítězství se radovali hosté.

Olomoucký tým táhly tradičně spojky Kubáčková s Gajdošíkovou, přidaly s k nim viditelně Jansová, Fryčáková, Salašová. Oporou týmu byla opakovaně brankářka Rašková.

Mladý zlínský tým ukázal svůj potenciál, předvedl několik hezky dohraných kombinací. V klíčových momentech chybělo jen více klidu a štěstí. Vedle služebně starších stálic, např. Benedíkové, Očadlíkové, Kolářové a Vlkové zaujaly nejmladší hráčky, v podání sedmnáctiletých spojek Venduly Hubové a Karolíny Ševčíkové. Tréninkově i herně se výrazněji zvedla Adéla Baumbachová, svoji roli se snaží plnit i Lucie Polomíková.

Se sebezapřením šla do utkání ochotně i zraněná Monika Kříčková. Na střídačce navíc chyběla nemocná Marie Popelková.

Pozvednout týmového ducha chtěl realizační tým po dlouhodobé absenci Michaely Sobieské, Lenky Hradilové i zařazením Heleny Brandové na soupisku A-týmu. Pro atmosféru nejen v kabině má tato hráčka střední generace významnou roli. Svým přístupem na trénincích i v utkáních 1. ligy si o místo v sestavě řekla sama. Určitě si představovala svoji obnovenou premiéru v nejvyšší soutěži optimističtěji.

„Helena sice ještě není po delší pauze v optimálním fyzickém stavu. Je však pro nás velkým přínosem nejen na hřišti. Vedle ní právě mohou vyskočit mladé. Hráčky střední generace nám moc chybí. Nejsem přesvědčený, že jsme k utkání přistoupili správně. Probrali jsme si tři poslední utkání Olomouce na videu a ničím zásadním mě nepřekvapila. Paradoxně nás nejprve k obratu nepříznivého stavu dotlačilo až zranění – nezranění Očadlíkové. Lážo plážo se hrát nedá, nasazení tam musí být celých šedesát minut,“ netajil rozčarování kouč Zlína Martin Spuchlák.

„Každopádně neskládáme zbraně, příští víkend začíná teprve druhá část soutěže. I když budeme pod větším tlakem, boj o play-off je stále otevřený. V pondělí si na tréninku utkání podrobněji rozebereme, “ dodal Martin Spuchlák.

Sestava a branky Zlína: L. Benedíková, Ž. Stojarová, B. Rybníčková - V. Hubová 7/2, M. Kolářová 4, K. Vlková 3, K. Ševčíková 3, A. Baumbachová 2, L. Polomíková 2, A. Očadlíková 1, H. Brandová 1, M. Kříčková 1, V. Andrýsková, G. Nygrýnová 1, J. Mizerová, N. Herbočková.

Sestava a branky Olomouce: L. Rašková, M. Polášková  - T. Kubáčková 8/2, N. Jansová 6, T. Gajdošíková 4, V. Fryčáková 4, I. Salašová 2, M. Hurychová 2, M. Salčáková 2, M. kašpárková, K. Sovová, L. Severová, D. Krajčovičová, M. Chlandová, V. Kapsová, K. Růžičková

Sedmičky: 3/2 - 2/2, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: M. Hanák, L. Pavlíček, diváků: 210