Kouč žen věří v herní posun týmu

Zlínské házenkářky v reprezentační pauze zvyšují fyzickou kondici a připravují se na další utkání v nejvyšší soutěži  - MOL lize.


Letošní rok zakončil herně tým Martina Spuchláka čtvrtfinálovým duelem Českého poháru s Mostem prohrou 22:28. „Nechceme výsledek s top týmem přeceňovat ani podceňovat. Obrovský rozdíl byl vidět, když se na hřišti objevila rozdílová domácí hráčka Jeřábková. Takovou individualitu, která by byla schopna výkonem a morálkou nakopnout ostatní spoluhráčky, zatím nemáme. Proto se soustředíme na týmové pojetí. Máme stále na čem pracovat, chybí nám větší obětavost, síla, rychlost, přesnější střelba a lepší samostatné rozhodovací  schopnosti,“ řekl bývalý slovenský reprezentant.

Hodnocení  dosavadní  odehrané  části v mezinárodní soutěži není příliš optimistické. Osm bodů v tabulce z jedenácti utkání je z pohledu zlínského kouče málo. „Chtěli jsme získat minimálně o čtyři až šest bodů více. V podstatě jsme urvali v uvozovkách jen povinné body s Trenčínem, Pískem, Hodonínem a Bánovcemi, což je málo. Pokud chceme hrát o vyšší pozice, musíme všichni výrazněji zabrat.“

Starší a zkušenější hráčky zatím neodvádí nejuspokojivější výkony, vše začíná už od tréninkového cyklu. Tým před sezonou i v jejím průběhu doplnilo několik mladých dorostenek, mládežnických reprezentantek. U některých je vidět výrazný potenciál do budoucna,  zatím se však rozkoukávají.

„Letní přípravu nám narušily právě reprezentační akce mládeže, nemoci, či zranění. Nebylo tolik možností společně souvisle trénovat a hrát přátelská utkání v optimální sestavě,“ uvedl trenér Spuchlák.

Zranění se zlínským házenkářkám nevyhnulo, přišly minimálně do konce sezony o nejlepší střelkyni Michaelu Sobieskou (čeká na operaci kolena) a pro zdravotní problémy střídavě chyběly pivotmanky Monika Kříčková s Kristýnou Vlkovou. Brankařka Lenka Benedíková chytala i se zlomenými prsty na ruce. Pozdější start vzhledem ke zranění ruky měla Veronika Andrýsková. Zdravotní potíže ze hry vyřadily na delší dobu i Lenku Hradilovou.

„Cílem v novém roce je stabilizovat kádr, vyhnout se zraněním, nemocem a co nejvíce se přiblížit play off.  Pro zisk bodů i se silnějšími soupeři musíme udělat maximum. Věřím, že se herně i mentálně zvedneme,“ dodal kouč Zlína.

Tento týden ještě házenkářky trénují, po vánočních svátcích se sejdou v třídenním cyklu dvoufázových tréninků a po novém roce budou pokračovat v přípravě na další utkání.

Ve 12. kole má Zlín volno, ostrý start jej čeká až o týden později. Ve 13. kole 13. ledna 2018, kdy doma od 17 hodin hostí konkurenční Olomouc.