Michalovce potvrdily top kvalitu

Zlínské házenkářky prohrály v 11. kole MOL ligy s Michalovcemi.

HANDBALL CLUB ZLÍN - IUVENTA MICHALOVCE 24:37 (8:18)

Domácím se podařilo vsítit úvodní branku utkání a v zápase vedli ještě jednou. Ve třetí minutě byl stav 2:1. Rázem hosté nakopli svoje motory a deseti brankami v řadě dali jasně najevo, kdo je pánem na hřišti. Rozdíl byl vidět v síle, rychlosti a přesnější střelbě. Zlín kupil technické chyby, neproměňoval střelecké příležitosti a první poločas rozhodl o základu vítězství.

Ve druhé půli sice domácí prohráli jen o tři branky, ale soupeř nepřipustil nic navíc. Obě brankařky L. Benedíková s B. Rybníčkovou měly hodně těžkou pozici. Házenkářky slovenského týmu pálily ze všech postů, hodně branek padlo z rychlých útoků a vyložené šance si vytvářely z volné ruky i na brankovišti bez těsného bránění. Michalovce opět potvrdily top kvalitu.

Sestava a branky Zlína: L. Benedíková, B. Rybníčková - A. Očadlíková 5, M. Kolářová 4, V. Andrýsková 3, J. Mizerová 3, V. Hubová 3, M. Kříčková 2, A. Baumbachová 2, L. Polomíková 1, M. Popelková 1(1), G. Nygrýnová, N. Herbočková, K. Ševčíková

Sedmičky: 3/1 - 2/2, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: V. Horáček, J. Novotný, diváků: 210