Ženy ve Veselí výkonem neoslnily

Zlínské házenkářky nestačily v 10. kole MOL ligy na Veselí.

SHK VESELÍ N. M. - HANDBALL CLUB ZLÍN 34:22 (17:15)

Od začátku utkání udávaly tempo domácí hráčky, vedly a Zlín stále dotahoval. Herně až takový rozdíl u obou týmů nebyl, bohužel střelecky jistější bylo Veselí. Ve 21. minutě vedlo 15:9. Posledních sedm minut první půle však ovládli hosté a upravili poločasové skóre. Přestávka hosty přibrzdila a do druhé půle znovu nastoupili lépe domácí.

Během první půle se v brance Zlína prostřídaly všechny brankařky ve sledu L. Benedíková, B. Rybníčková, L. Benedíková, Ž. Stojarová. O druhou část se podělily střídavě Ž. Stojarová s B. Rybníčkovou. Po celý zápas chyběl Zlínu souvislejší vychytaný úsek. Naopak u domácích gradovala forma S. Lekešové, která svůj tým držela. Ve 41. minutě byl stav 23:20, hosté trestuhodně zahodili čisté gólovky a urazili štěstěnu. Během jedenácti dlouhých minut hledali recept na překonání domácí hradby v brance.

Veselí čtyřmi brankami v řadě prakticky rozhodlo o výsledku a do konce utkání si vedení pohlídalo. Duel vedle jisté brankařky rozhodla i střelecká potence spojek J. Šustkové, M. Olšovské a K. Slovákové. Zlínu citelně chyběla zraněná úderná spojka M. Sobieská. Navíc v první půlce přišel o pivotmanku K. Vlkovou, která si poranila kotník. V útoku ji sice zodpovědně nahradila M. Kříčková, která byla nejlepší střelkyní Zlína s pěti góly. Ani její aktivita na lepší výsledek nestačila.

Domácí házenkářky si za hlasité podpory diváků vychutnaly poslední minuty a zaslouženě vyhrály. "Soupeři gratulujeme. My jsme se celý týden připravovali na hru Veselí včetně předností brankařky Lekešové. Bohužel jsme si z toho asi nic nevzali, když jsme v koncovce selhali. Přitom do střelby jsme se dostali víckrát než soupeř, ale bez efektu. Navíc jsme neproměnili čtyři sedmičky. V obraně jsme měli taky spoustu chyb a domácí se ze spojek převážně nemýlili. V reprezentační přestávce nás čeká spousta další práce. Ještě musíme zvládnout v příštím kole zápas s Michalovcema doma," zhodnotil utkání kouč Zlína Martin Spuchlák.

Sestava a branky Zlína (oficiální zápis): L. Benedíková 1, Ž. Stojarová, B. Rybníčková - M. Kříčková 5, A. Očadlíková 4, M. Kolářová 4, N. Herbočková 3, J. Mizerová 2, V. Andrýsková 2, V. Hubová 2/1, K. Vlková 1, A. Baumbachová, G. Nygrýnová, L. Polomíková, K. Ševčíková, M. Popelková

Nejvíce branek Veselí: M. Olšovská 12/4, J. Šustková 9/2, K. Slováková 4, N. Soldánová 3, N. Vinklárková 2

Sedmičky: 7/6 - 5/1, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: D. Pavlát, L. Točík, diváků: 360