Jedna branka chyběla od dělby bodů

STATEČNÝ BOJ V HUSTOPEČÍCH

 
Těžký soupeř čekal naše muže v dalším prvoligovém kole a navíc na jeho půdě – několika ještě loňskými extraligovými brněnskými hráči posílená Legata HUSTOPEČE.
I když oběma soupeřům patří v současné době rozdílná tabulkové umístění a dělí je několikabodový rozdíl, přesto si naše družstvo v nedělním utkání na svého soupeře věřilo. Přece jen pokles naší výkonnosti trvá již delší dobu a úspěch v Hustopečích by mohl náš celek zdravě nastartovat před dvěma domácími utkáními, které budou následovat v nejbližších dvou víkendech. Navíc Legata zatím letos prohrála dvě utkání a obě na domácí půdě. Tak proč to nezkusit a nebýt tím třetím týmem, který v tabulce druhým Hustopečím „sebere“ další dva body.
Dvoutýdenní pauza, kterou mělo naše družstvo díky repre týdnu a volnému losu, poněkud vyprázdnila marodku, když se horečky zbavili J. Šáš s J. Zaoralem a ruku doléčil M. Švec, ale stále ještě nemůže hrát M. Paululik kvůli zlomenině odhodové ruky, ještě nějaký týden musí mít klid s poraněným meniskem M. Kolařík a bolestivá odražená pata nepouští na hřiště J. Pavlíčka. Proto byla sestava pro Hustopeče nadějnými dorostenci D. Kolaříkem, A. Bazelem, T. Tydlačkou a standartní brankářskou dvojici doplnil R. Vačkovič.
 
Vlastní utkání nezačalo naše družstvo zrovna ideálně – ihned z výhozu ztratilo míč, dostalo 3 branky v řadě a na vlastní úspěšnou střelu čekalo až do osmé minuty (3:1). Potom se sice podařilo snížit náskok Legaty na 4:3, aby vzápětí technickými chybami darovali naši hráči míče soupeři a ten odskočil na čtyřbrankové vedení (7:3). V duchu našich ztrát míčů a neustálého dotahování náskoku domácích, který se pohyboval mezi dvěma až pěti brankami, se nesl průběh celého prvního poločasu, který vyhráli domácí 14:10.
Opakem byl poločas druhý – alespoň co do brankového rozdílu. Technických chyb sice vyrobili naši hráči opět velké množství, ale dařilo se více střelecky. Nástup do druhé půle jsme měli velmi slušný, když po odehrání 5-ti minut svítila na ukazateli remíza 15:15 a tuto část hry jsme vyhráli 5:1. Škoda, že se nepodařilo v tomto trendu pokračovat delší časový úsek, soupeři odskočit na rozhodující brankový rozdíl a otočit vývoj utkání. Byli to však domácí, kteří se vzpamatovali z naší pětiminutovky a čtyřmi brankami šli do vedení na 19:15. Ke cti našim hráčů slouží bojovnost a chuť se o výsledek porvat až do poslední minuty. Dvě minuty před koncem se nám podařilo snížit na rozdíl jediné branky (22:21) a v samotném závěru ještě na 23:22. Remízu měl na své ruce Buček, kterého poslala do trháku Vaškovičem chycená střela ze šestky, ale stačil jen doběhnout na šestku soupeře, když ho zastavila houkačka, která ukončila toto utkání s jednobrankovou výhrou Legaty 23:22.
 
Forma družstva se snad před následujícími dvěma domácími zápasy zvedá a věřme, že se po nejbližších dvou víkendech naše družstvo odpoutá z desátého místa tabulky.
V Hustopečích naši hráči ukázali hodně snahy a bojovnosti, ale také množství technických chyb (celkem 17), kterými svému soupeři cestu k zisku dvou bodů hodně usnadnili.
Dorostenci dostali poměrně dost příležitostí, neztratili se, ale přece jen byla na nich vidět hlavně v útoku určitá nervozita a nejistota. V obraně se z „bažantů“ dařilo hlavně Bazelovi a Vaškovičovi v brance, hodně byli na hřišti vidět na obou brankovištích Doležel s Vavrysem, v útoku se prosazoval Balun. Ale zase chyběly branky Šáše, který se do střelby moc nedostal a byl úspěšný jen se svými asistencemi u našich branek.
 
Na naší střídačce se kromě nových tváří dorostenců objevila ještě jedna staronová tvář – družstvo v tomto utkání vedl jeho bývalý kouč Jiří Mičola, který v letošní sezóně vedl družstvo starších dorostenců.
Oba trenéři, M. Buday a J. Mičola, se spolu dohodli na výměně družstev a v týdnu před tímto kolem si vzájemně prohodili kategorie – Buday převzal starší dorost a Mičola se vrátil k mužům.

                              Házená Legata HUSTOPEČE – HC ZLÍN

                                                      23:22 (14:10)

 SESTAVA a BRANKY:
Vaškovič, Hrdina, Šidlík – D. Kolařík 1, Buček, Vavrys 7/2, Šáš 1, Kočí 2, Tydlačka, Balun 3, Doležel 7, Lefan, Bazel 1, Švec
 
SEDMIČKY:
Hustopeče 2/2
Zlín 3/2
 
VYLOUČENÍ:
Hustopeče 2
Zlín 1
 
 
Tento víkend v neděli přijede do Zlína vedoucí celek prvoligové soutěže a loňský účastník extraligy, družstvo, které ještě v letošním soutěžním ročníku neprohrálo – Tatran LITOVEL.
  

                            9. KOLO 1. LIGY MUŽŮ

                HC ZLÍN – TJ Tatran LITOVEL

                      neděle 12.11.2017, 18,00 hodin