Ženy přehrály Písek

Zlínské házenkářky zvládly domácí utkání 9. kola MOL ligy s Pískem a vyhrály potřetí v řadě.

HANDBALL CLUB ZLÍN - SOKOL PÍSEK 28:19 (13:12)

K utkání tentokrát nenastoupily zraněné a nemocné hráčky A. Baumbachová, L. Hradilová a M. Kříčková. Do sestavy se naopak vrátily K. Ševčíková s M. Popelkovou. První poločas měl vyrovnaný průběh, oba týmy se přetahovaly o vedení. V brance začínala Ž. Stojarová, střídala ji L. Benedíková. Opakovaně táhla své spoluhráčky nahoru agilní spojka M. Sobieská.

V 9. minutě druhého poločasu byl stav 15:15. Od tohoto momentu, kdy si navíc poranila koleno nejlepší střelkyně domácích M. Sobieská, Zlín skóre navyšoval a vedení z rukou již nepustil. Velký podíl na úspěchu měla brankařka L. Benedíková, která se rozchytala a svým výkonem podpořila dobře fungující obranu, kterou výrazně zavíraly K. Vlková s V. Andrýskovou. Manko branek z křídel, které v některých utkáních týmu hodně chyběly, postupně dohání "rychlík" A. Očadlíková.

Zlínský tým si připsal důležité dva body do tabulky a výhra je dostatečným povzbuzením před následujícím kolem, kdy Zlín zajíždí do Veselí nad Moravou (sobota 11. 11. 2017 v 17 hod).