Ženy urvaly body v Trenčíně

Zlínské házenkářky vyhrály v 8. kole MOL ligy v Trenčíně.

AS TRENČÍN - HANDBALL CLUB ZLÍN 32:35 (15:16)

Zlín odjel k utkání bez zraněných a nemocných hráček L. Hradilové, M. Kříčkové, M. Popelkové a K. Ševčíkové. První poločas byl hodně vyrovnaný, nechybělo oboustranné nasazení. Zlínu se podařilo odskočit v 18. minutě na 7:10, mohl dále navýšit skóre, ale chybami nabídl domácím opět srovnání. Velmi aktivně hrálo kvarteto M. Kolářová, A. Očadlíková, K. Vlková a zejména M. Sobieská, která překonala počáteční střeleckou smůlu, chytla se na sedmičce a pak táhla svým výkonem spoluhráčky za vítězstvím. Do druhé půle nastupoval Zlín s minimálním náskokem.

Premiéru v nejvyšší soutěži si odbyla se ctí dorostenka N. Herbočková na křídle, která nastoupila hned do základu. Ve druhé půli vsítila svůj první gól v mezinárodní soutěži žen (navyšovala na 23:24 pro Zlín). Přes pár chybek, na které má ve svém věku nárok, odvedla solidní výkon a je příslibem do budoucna, stejně jako další adeptky z dorostu. Vedle ní byla na soupisce poprvé i pivotka M. Polášková, ta se zatím do hry nezapojila.

Největším postrachem hostů byla K. Pastorková (autorka deseti branek), která je schopná kvalitně vystřelit snad ze všech postů. Nebylo jednoduché ji bránit. V brance Zlína se točily všechny tři brankařky, chyběl jim delší úsek, aby zavřely branku. Trenčín tak byl stále ve hře. Od 15. minuty druhého poločasu od stavu 24:25 již Zlín vedení udržoval až do konce zápasu, i když se Trenčín snažil vývoj zdramatizovat. V důležitých fázích pomohla týmu góly i přihrávkami V. Andrýsková. Zlín zaslouží absolutorium za týmový, zodpovědný výkon.

Sestava a branky Zlína: L. Benedíková, Ž. Stojarová, B. Rybníčková - M. Sobieská 11/3, A. Očadlíková 6, K. Vlková 6, V. Andrýsková 4, M. Kolářová 3, V. Hubová 2, N. Herbočková 1, G. Nygrýnová 1, J. Mizerová, A. Baumbachová, L. Polomíková, M. Polášková

Sedmičky: 8/6 - 3/3, vyloučení: 3 - 7, rozhodčí: R. Sivák, P. Haščík, diváků: 256