Muži v ČP končí

V KARVINÉ TO NEŠLO

 
Druholigový celek MHK KARVINÁ byl ve 3. kole ČP nad síly zlínských házenkářů.
Je sice pravda, že z mužského kádru odjelo do Karviné jen torzo a to ještě cestoval i Šáš, který měl horečku a zápas více méně odseděl na střídačce. Ve čtrnáctičlenné sestavě figurovalo hned 5 dorostenců (Fabík, D. Lefan, Škalda, Tydlačka a Daněk) a pro většinu z nich to bylo první mužské soutěžní utkání. Někteří sice hráli v některých přípravných utkáních našich mužů, ale pouze Fabík s D. Lefanem mají na svém kontě „ostrý“ soutěžní zápas.
Ambiciózní soupeř, který „koketuje“ s účastí v prvoligové soutěži několik sezón, který se pravidelně umísťuje na předních místech druholigové soutěže a který tuto soutěž několikrát vyhrál a startoval i v baráži o 1. ligu, nachytal v sobotu naše družstvo doslova „na hruškách“.
Sice jsme první střelou celého utkání Doleželem vedli 1:0 a po pár minutách ještě 3:2, potom jsme v šesté minutě utkání srovnali na 4:4, ale to bylo všechno. Dál už kralovali jen domácí, kteří dělali minimum technických chyb, vycházela jim střelba ze všech postů, v obraně byli patřičně důrazní a pohlídali si jak našeho jediného střelce Doležela, tak i Kočího na pivotu. Střelbu ze spojek potom museli zachraňovat dorostenci Fabík s D. Lefanem.
Stále více se ukazuje, jak moc chybí na středu obrany z loňského kádru Dobeš, Kafka a Tejzr, jak jsme bezradní v útoku při spoléhání se na jedinou ostrou spojku Doležela, jak chybí nebezpečí z ruky Dobeše a Kafky a když nehraje Šáš, je náš útok úplně bezzubý.
Příslibem do budoucna jsou dorostenci Fabík, D. Lefan a Tydlačka, kteří by mohli vyrůst v dobré spojky, ale zatím se v mužích jen otrkávají.
Utkání prostě torzo základního kádru nezvládlo a nedalo se čekat, že dorostenci rozhodnou.
Karviná zvítězila zcela zaslouženě, byla ve všech herních činnostech lepší a efektivnější.
 
Škoda, měli jsme velmi dobré vylosování, dalo se postoupit do dalšího kola, kde bychom ve 4. kole uvítali na svém hřišti některý extraligový celek.

                                      MHK KARVINÁ – HC ZLÍN

                                               31:21 (17:9)

 
SESTAVA a BRANKY:
Hrdina – Škalda, Buček, Vavrys 2, Šáš, Kočí 3, Tydlačka 1, Balun, Fabík 4, Doležel 2, Daněk, Švec, D. Lefan 4, J. Lefan 5/3
 
SEDMIČKY:
Karviná 3/2
Zlín 4/3
 
VYLOUČENÍ:
Karviná 6
Zlín 6
 
 
Další víkend má naše družstvo, díky systému prvoligové soutěže, volný los a nehraje.
Do soutěže zasáhnou naši hráči až sobotu 5. listopadu, kdy zajíždějí do HUSTOPEČÍ.
Doma uvidíme naše družstvo ve dvou listopadových utkáních po sobě – 12.11. přijede LITOVEL a 18.11. přijede JIČÍN.