Ženy hostí v neděli Hodonín

Zlínské házenkářky sehrají utkání 7. kola MOL ligy v neděli od 17. hodin ve sportovní hale EURONICS. Soupeřem bude moravský celek, nováček z Hodonína.

HANDBALL CLUB ZLÍN – HK HODONÍN


Domácí tým je pod mírným tlakem, kdy vnitřně ví, že body z domácího utkání by měly být povinností. Avšak dosavadní předvedená hra v minulých duelech zatím stoupající výkonnosti neodpovídá. Hodonín je na tom bodově stejně. Zatím byl úspěšný jednou a porazil shodně jako Zlín jen Bánovce. I když je nováčkem v soutěži, v jeho středu mají bohaté zkušenosti i bývalé hráčky Zlína a reprezentace A. Tóthová, M. Budayová, N, Gärtnerová, Š. Pospíšilová  a A. Patrnčiaková - Birkušová.


 
“Po sérii čtyř proher to bude náročný zápas hlavně po psychické stránce. Bohužel jsme stále limitováni zdravotním stavem některých hráček a to nás brzdí v tréninkovém i zápasovém procesu. Právě proto musí ostatní hráčky více zabrat a obhájit svoje místo na hřišti. V každém případě chceme vyhrát a dokázat, že máme ambice posunovat se herně i v tabulce dopředu. Poctivě na tom pracujeme. Věřím, že toto družstvo má potenciál toho dosáhnout,“ řekl zlínský kouč Martin Spuchlák.

“Tým soupeře moc dobře známe, protože několik hráček Hodonína v minulosti působilo právě ve Zlíně. Víme, že si budeme muset dát největší pozor na nejlepší střelkyni soutěže Patrnčiakovou - Birkušovou, která v týmu vyčnívá, a to především díky své rychlosti a střelecké formě. Naším cílem je soupeře nepodcenit, bojovat, urvat dva body, tím se dát do herní pohody a nastartovat vítěznou sérii,“ doplnila Lenka Hradilová.

 

další utkání 7. kola MOL ligy:

Slavia Praha - SHK Veselí n.M. 34:28 (19:13)
Sokol Poruba - ŠŠK Prešov 21.10. 15:00
Zora Olomouc - Iuventa Michalovce 21.10. 17:30
Bánovce n.B. - Sokol Písek 21.10. 18:00
Baník Most - Trenčín
25.10. 18:00