Muži nebodovali ani v Náchodě

Z NÁCHODA BEZ BODŮ, ALE SE SÁDROU

Nešťastné utkání sehráli zlínští házenkáři v neděli v NÁCHODĚ.
Neúplný kádr (neodjel stále zraněný Švec z prvního letošního utkání v Chodově, nemocný Zaoral a z rodinných důvodů i Vavrys) odjížděl od zlínské sportovní haly plný odhodlání poprat se o první letošní vítězství. Ze staršího dorostu byla sestava našich mužů doplněna nadějnou levou spojkou Davidem KOLAŘÍKEM, pro kterého to byl první start v dospělé soutěži.
Odhodlání napravit čtyři nepovedená utkání a konečně zabodovat, nebylo slyšet jen cestou v autobuse, ale hráči ho přenesli i na hrací plochu počínaje rozcvičováním, s pokračováním v průběhu celého utkání.

Nástup do utkání vyšel lépe našemu družstvu, které brzy vedlo 2:0. Domácí sice srovnali na 2:2, ale naše bojovnost slavila úspěch v podobě dalších branek v síti Náchoda – do poloviny první půle jsme neustále vedli o jednu až dvě branky. V polovině prvního poločasu nastal sice zlom ve skóre, když domácí otočili čtyřmi brankami v řadě vedení na svou stranu (10:8), ale to trvalo jen pár minut. Lefanova proměněná sedmička nastartovala naše družstvo na vyšší obrátky, během pěti minut bylo vyrovnáno na 11:11 a další branka znamenala opět naše vedení 12:11. Domácí sice srovnali na 12:12, ale vedení po prvních třiceti minutách si už naši muži nenechali vzít. Třemi brankami odskočili na 15:12 a účet za první půlí uzavřel proměněným trhákem Lefan, kterému první půle vyšla parádně – s výjimkou jedné neproměněné sedmičky na co sáhnul, to mu spadlo do branky (bylo to celkem 7x).
A vůbec celý první poločas vyšel našemu družstvu velmi dobře, své dvě první branky v dresu mužů vstřelil také dorostenec D. Kolařík.
 
Druhá půle začala nejprve náporem Náchoda a snížením našeho vedení dvěma brankami na 16:15. Vzápětí následovalo opět jeho zvýšení na rozdíl tří branek (19:16) a podobná režie průběhu utkání jako v prvním poločase – našich několik hluchých minut nahrálo soupeři, který toho dokonale využil, když nejprve třemi brankami srovnal skóre na 19:19, aby v následující minutě prohrával 20:19, ale následovaly čtyři branky domácích v řadě, které otočily stav na ukazateli na 23:20 pro domácí. To zbývalo do konce utkání asi dvanáct minut a dost času pro naše družstvo na zabojování o otočení výsledku ve svůj prospěch. Dvěma brankami se podařilo snížit vedení na rozdíl jediné branky (23:22) a víc nám už nebylo dovoleno, např. za celý druhý poločas jsme nestříleli ani jednu sedmičku a domácí dostali tuto příležitost za stejnou dobu 3x (v celém zápase dostali domácí tuto výhodu 7x proti našim třem!!!!!!!).
V závěrečných deseti minutách domácí 7x zvýšili své vedení na dvě branky a naše družstvo 6x snížilo na jednobrankový rozdíl – 24:22, 24:23………………..30:28, 30:29.
 
Utkání v Náchodě bylo nešťastné nejen nejtěsnější porážkou, ale i další ránou do zdravotního stavu našich hráčů. Už tak úzký kádr dostal dalších několik ran v podobě zranění.
Ke Kafkovi, který je v rekonvalescenci po operaci ramene a do žádného utkání ještě nezasáhl a Švecovi, který nedohrál naše první utkání v Praze proti Chodovu a dodnes má po „sekyře“ soupeře problémy s rukou a od té doby netrénuje ani nehraje, rozšířilo po Náchodu naši marodku hned několik hráčů – utkání nedohráli Paululik a M. Kolařík, s kulháním dokončili zápas Doležel a Pavlíček (na všech těchto zraněních neměli soupeři vinu) a po zákroku náchodské obrany ve druhém poločase dohrál utkání Šáš s bolestmi v oblasti krční páteře.
Ortel v náchodské nemocnici byl neúprostný – Paululikova zlomená levá ruka znamená stop na několik týdnů a konec s podzimní částí soutěže.
M. Kolařík si nechal vyšetření svého kolena až na neděli a opět stopka – poškozený meniskus a zřejmě také konec s podzimem.
Pavlíček s naraženou patou sice utkání dohrál, ale nad jeho startem v nejbližším utkání visí veliký otazník.
Doležel kotník během týdne snad doléčí a doufejme, že problémy s krční páteří u Šáše byly jen krátkodobé.
Takže před nastávajícím pohárovým víkendem (21. října, 3. kolo ČP, druholigová MHK Karviná) bude mít trenér Buday o čem přemýšlet a doufat alespoň v uzdravení nemocného Zaorala a doléčení Doležela se Šášem.

Za Náchod zaslouží celý kolektiv pochvalu. Všichni bojovali celých šedesát minut a odevzdali maximum.
Milým překvapením byl výkon staršího dorostence Davida KOLAŘÍKA, který startoval ve svém prvním "dospělém" utkání a nevedl si vůbec špatně jak v obraně, tak i v útoku, kde si připsal na své konto první 3 prvoligové branky.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ TRENÉREM Milan BUDAYEM:
"Odehráli jsme velmi dramatické utkání plné zvratů. Myslím si, že z naší strany to byl vzhledem k improvizované sestavě nadstandardní výkon. 
Jsem přesvědčen, že kdybychom hráli všechna dosavadní utkání s takovou chutí a odhodláním, určitě bychom dnes v tabulce figurovali na jiné pozici. 
Bohužel zafungoval obligátní faktor, že domácí družstvo při vyrovnaném utkání nemůže prohrát, čehož se arbitři striktně drželi po celé utkání , ale hlavně ve druhém poločase.
I když se nepodařilo bodovat, všichni kluci za dané konstelace družstva zaslouží velkou pochvalu a poklonu za zodpovědný přístup a příkladnou bojovnost".
 

                            HC TJ NÁCHOD – HC ZLÍN

                                  30:29 (13:16)

 
SESTAVA a BRANKY:
Hrdina, Šidlík – Buček 1, Šáš 6, Kočí 2, D. Kolařík 3, Paululik 3, Balun, Doležel 4, M. Kolařík, Lefan 9/2, Pavlíček 1
 
SEDMIČKY:
Náchod 7/6
Zlín 3/2
 
VYLOUČENÍ:
Náchod 6
Zlín 6
 
 
Tento víkend má mužská házená volno od soutěžních utkání, ale pokračují utkání ČP třetím kolem.
Další víkend mají zlínští házenkáři díky systému prvoligové soutěže volný los a nehrají.
Do soutěže zasáhnou až sobotu 5. listopadu, kdy zajíždějí do HUSTOPEČÍ.
Doma uvidíme naše družstvo ve dvou listopadových utkáních po sobě – 12.11. přijede LITOVEL a 18.11. přijede JIČÍN.
 

                                    3.  KOLO ČP MUŽŮ
                                         
                              MHK KARVINÁ – HC ZLÍN
                          sobota 21.10.2017, 16,30 hodin