Skalp Žirovnického Jednorožce

Minulý víkend se družstvo mladších dorostenek Zlína přesunulo k poslední herní přípravě před nadcházející sezonou a využilo nabídky účasti na turnaji v Žirovnic.

Turnaj se konal pod záštitou Ing. Jany Fialové, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu. Naše hráčky si odvezly z turnaje domů ocenění za krásné 1.místo. Druhé skončily hráčky  Bohunic a třetí Baník Most .

Turnaj nám posloužil k hernímu vyladění  a vyzkoušení všech variant. Odcestovalo na turnaj celkem 16 hráček r. 2001 , které dostaly prostor v sedmi  zápasech 2x18 minut. Nevyhnuly jsme se zraněním a poslední tři utkání musely skočit křídla na spojky , ale s jakou grácii to zvládly, je na smeknutí klobouku . Jmenovitě Kája Daňková a Kristýna Záhorová, kdy právě Fikus, první jmenovaná, dala v posledních třech zápasech 14 golů . Kája  s Rendou Plachou byly tahounky ,zastoupily zraněné hráčky Kačku a Naty, držely tým a byly nejlepší střelkyně. A to nebyl žádný lehoučký soupeř, co nás ještě čekal , třeba  Písek nastoupil na spojkách  v sestavě , která vyhrála Olympiádu mládeže v Plzni a další soupeři byly  DHC Plzeň a Tatran Bohunice .
  
Holky zabojovaly…. v každém zápase jsme vycházely z dobré obrany a přechodu do rychlého útoku a  co bylo důležité -  tři naše brankařky podaly výborný výkon, Kája Devátá , Johanka Šopíková a Andy Vařechová , která získala i cenu pro nejlepší brankařku turnaje.
Hráčky zaslouží velkou pochvalu , díky moc  rodičům za dopravu a povzbuzování .Výsledky :
HC Zlín – SHK Velká n.V. 20:14
HC Zlín – Žirovnice 18:9
HC Zlín – SK Žeravice 27:7
HC Zlín – DHK Baník Most 13:13
HC Zlín – TJ Sokol Písek 25:15
HC Zlín – DHC Plzeň 26:14
HC Zlín – TJ Tatran Bohunice 18:9

Sestava :
Áďa Zábojníková 1, Marky Zahradníčková 9, Maja  Mrázková 14, Rendy Plachá 32, Deni Šopíková 4, Naty Mahďáková 26, Kika Záhorová 9 , Evka Chludová 5, Kačka Rozumová 2,
Jana Klinkovská 7, Kája Daňková 22, Kačka Gajdošíková 13, Zuzka Růžičková 2 .
Brankařky : Andy Vařechová , Kája Devátá , Johča Šopíková

Andy Vařechová nejlepší brankářka na turnaji.