MUŽI NA HŘIŠTI SOUPEŘE OPĚT NEÚSPĚŠNÍ

TRÁPENÍ VE DVOŘE KRÁLOVÉ

Třetí utkání letošní prvoligové soutěže měli v sobotu před sebou zlínští házenkáři a v něm očekávali plný bodový zisk.
Zatím nelichotivý bodový zisk ze dvou duelů – jeden bod – je řadil do druhé poloviny tabulky a bohužel, po sobotě to tak zůstane dál.
 
V týdnu absolvovali zlínští hráči 2. kolo Českého poháru, které odehráli na palubovce Holešova v pohodě, celých šedesát minut svého soupeře nešetřili, vycházela střelba i obrana a toto utkání využili jako přípravu na sobotní mistrák ve DVOŘE KRÁLOVÉ.
Ovšem sobota zastihla naše hráče v úplně jiném rozpoložení – pohoda se vytratila a přišlo trápení a s ním i další ztráta bodů.
 
Začátek našemu družstvu vyšel, vstřelilo první branku utkání, Šidlík v brance měl dva úspěšné zákroky ze dvou střel a z toho zlikvidovanou sedmičku – prostě nic nenasvědčovalo problémům, která vzápětí přišly.
Domácí poprvé dostali míč za záda našeho golmana až v páté minutě a vyrovnali, ale byli to opět naši hráči, kteří šli do vedení na 2:1 a 3:2. Domácím se podařilo vyrovnat na 3:3 až v desáté minutě prvního poločasu, ale potom to šlo ráz na ráz – domácí se začali stále častěji střelecky prosazovat a naopak naše další útoky končili na brankáři Babčaníkovi, který svou mohutnou postavou zaplnil svou svatiny a byl pro naše střelce nepřekonatelnou překážkou. Bylo z toho neustálé vedení domácích a místy až čtyřbrankové (10:6 a 12:8). Lepším závěrem poločasu se přece jen podařilo našemu družstvu upravit skóre na nadějný poločasový výsledek 12:10 pro Dvůr Králové.
Nástup do druhého poločasu sice vyšel pro změnu lépe domácím, kteří zvýšili své vedení na 13:10, ale třemi brankami jsme vyrovnali na 13:13 a zdálo se, že bychom se mohli chytit a otočit vývoj na svou stranu. Pět minut, až do stavu 16:16, se obě družstva „tahala“ o vedení a zlom skutečně nastal – ale ve prospěch domácích. Ti šli do vedení na 20:16 a 24:18 a jak se ukázalo, to bylo rozhodující pro konečný výsledek. Lepším závěrem a třemi brankami jsme sice korigovali na konečných 24:21, ale na zisk alespoň jednoho bodu zbylo už málo času.
V sobotu to byl ve Dvoře Králové „den blbec“.
Tři neproměněné sedmičky, množství neproměněných náskoků ze šestky, spojkám to vůbec „neletělo“, z přemíry snahy často ukvapená a nepřipravená střelba nebo ztráta míčů nepřesnými přihrávkami, několik doslova „nafackovaných“ branek v naší síti díky tečím obrany nebo i samotného golmana – prostě honem rychle zapomenout.
Přísnější měřítko snesou jen Šáš a i přes pár zbytečných branek z křídla Šidlík v brance.

HODNOCENÍ TRENÉRA BUDAYE

"Utkání ve Dvoře Králové bylo bohužel typickou ukázkou, jak se může tým
porazit sám. Doslova jsme darovali vítězství soupeři, který maximálně využil
našich výpadků a nedostatků.
Tentokrát jsme nechali vyniknout jediného domácího golmana Babčaníka (37let),
který nás svým pozičním stylem chytání dostal tam kam potřeboval. Nejistota
v zakončení z vyložených pozic nás provázela celým utkáním a při tom všem
jsme si ještě dovolili neproměnit tři sedmičky. Když se k tomu ještě přidala
naše nedisciplinovanost a neschopnost plnit to, na čem se v kabině dohodneme,
tak bylo na neúspěch zaděláno.
Myslím, že bychom se všichni měli už vážně zamyslet a přestat hledat příčiny
neúspěchu tam kde nejsou".

                                              HK DVŮR KRÁLOVÉ – HC ZLÍN

                                                        24:21 (12:10)

 
SESTAVA a BRANKY:
Šidlík, Hrdina – Buček, Vavrys 1, Šáš 8/1, Kočí, Paululik 3, Doležel 3, Kolařík, Lefan 5, Pavlíček 1, Zaoral
 
SEDMIČKY:
Dvůr Králové 4/3
Zlín 5/2
 
VYLOUČENÍ:
Dvůr Králové 5
Zlín 4
 
Věřme, že přes týden se dají naši hráči dohromady, zapomenou na nepodařený Dvůr Králové a budou patřičně nažhaveni na soupeře, který do naší sportovní haly přijede z Prahy – celek VRŠOVIC.

Další kolo 1. ligy pokračuje pro naše muže v neděli 8.10.2017 od 16,00 hodin utkáním s nováčkem soutěže Sokolem VRŠOVICE.