PŘÍPRAVA NA 1. LIGU = ČP V HOLEŠOVĚ

ZLÍNŠTÍ HÁZENKÁŘI VSTOUPILI DO ČP 2017 VÍTĚZNĚ
 
 
Český pohár mužů pokračoval v tomto týdnu svým 2. kolem, do kterého byly již nasazeny i celky z vyšších soutěží.
Na naše družstvo čekal vítěz duelu z 1. kola Luhačovice – Holešov, celek TJ SOGOS HOLEŠOV.
Utkání se hrálo ve středu večer v Holešově.
Po nevýrazných výkonech našeho družstva v prvoligových utkáních, panovala v realizačním týmu zlínských házenkářů určitá nejistota, jak se k utkání se soupeřem, který hraje druholigovou soutěž, postaví naši hráči a jaký bude mít utkání průběh. Nic jiného než povinné vítězství a postup do dalšího kola nepřipadalo v úvahu.
 
A že to vzali naši hráči opravdu vážně, svědčí razantní nástup do utkání hned od první minuty – první dva naše útoky, dvě sedmičky, vyloučení domácího hráče a naše vedení 2:0. A v tomto duchu se odvíjelo celé utkání. Sedmiček nakonec moc sice nepřibývalo a vyloučených taky ne, ale zato přibývalo branek v síti Holešova.
Naši hráči vydrželi hrát odpovědně a s chutí po celých 60 minut, trestali každé zaváhání svého soupeře, dařilo se v útoku i v obraně, vysoký standart předvedli oba naši brankáři a nakonec to byla velmi zdařilá příprava na nejbližší prvoligové utkání, které naše hráče čeká tuto sobotu ve DVOŘE KRÁLOVÉ.
Samozřejmě, že vytknout se dá ledacos (zbytečné ztráty míčů, neproměněné jasné brankové příležitosti, spoléhání se na bloky místo aktivního přístupu ke střelcům atd.), ale ve výsledku lze celému družstvu za přístup k tomuto utkání poděkovat a přát si, aby stejným přístupem rozhodovali i mistrovská soutěžní utkání.
Výsledek možná trochu zkresluje fakt, že v dresu Holešova chyběl jejich nejlepší střelec a jeden z nejlepších střelců druholigové soutěže, náš bývalý hráč Robert Plšek. Ale i tak poločasový brankový rozdíl +11 a celkový +21 hovoří za vše.

                                            TJ SOGOS HOLEŠOV – HC ZLÍN  
                                                        23:44 (10:21)

 SESTAVA a STŘELCI:
Hrdina, Šidlík – Buček, Vavrys 4, Šáš 10, Kočí 5/2, Kolařík 3, Paululik 2, Balun 2, Doležel 8, J. Lefan 7, Pavlíček 1, Zaoral 2
 
SEDMIČKY:
Holešov 2/1
Zlín 2/2
 
VYLOUČENÍ:
Holešov 2
Zlín 4
 
 

V sobotu 30. září pokračuje pro naše družstvo prvoligová soutěž ve DVOŘE KRÁLOVÉ, kde hrají naši muži od 18,00 hodin.

 

DRŽTE NAŠIM BORCŮM PALCE, ABY NAVÁZALI NA POHODU Z POHÁROVÉHO UTKÁNÍ V HOLEŠOVĚ A ABY SE JIM PODAŘILO ZTRACENÝ BOD Z POSLEDNÍHO DOMÁCÍHO UTKÁNÍ VYBOJOVAT NA PŮDĚ SOUPEŘE.