V DOMÁCÍ PREMIÉŘE ALESPOŇ REMÍZA

DOMÁCÍ PREMIÉRA SE MUŽŮM PŘÍLIŠ NEVYVEDLA
 
 
Až ve 3. kole prvoligové soutěže se na domácí půdě představili v novém soutěžním ročníku zlínští házenkáři.
S loňským prvoligovým nováčkem Házená VELKÁ BYSTŘICE, který se netajil nejvyššími ambicemi a který nakonec obsadil 2. místo prvoligové tabulky a do extraligy nepostoupil, se naši muži letos už jedenkrát potkali – bylo to v přípravě na tento soutěžní ročník, na turnaji v Bystřici p/H a byl to pro naše barvy duel vítězný.
V neděli ale přijel do Zlína tento soupeř v poněkud jiné sestavě a hlavně produkoval úplně jinou házenou, než v přípravě.
Na začátku utkání a vlastně v průběhu celého prvního poločasu se zdálo, že naše družstvo bude ten, kdo bude mít režii utkání ve svých rukou. Hosté se dostali v této části hry do vedení jen jednou (v první polovině 1. poločasu vedli 6:5), jinak skoro celý první poločas doháněli brankový náskok našich hráčů, který se pohyboval mezi jednou až dvěma brankami.
Střelecky se dařilo Doleželovi, na pivotu exceloval při proměňování šancí Kočí, v brance měl velmi slušnou úspěšnost Hrdina, který dokonce soupeře 2x vychytal ze sedmičky.
Hosté sice těsně před přestávkou vyrovnali na 14:14, ale poslední slovo měl opět Kočí, který parádičkou z pivota poslal obě družstva na přestávku za vedení našeho družstva 15:14.
Druhý poločas začal a měl průběh přesně obrácený než první. Hosté se vrátili ze šatny aktivnější, hned v úvodu musel Hrdina hasit střelu hostů z proskoku, ale na další dvě už byl krátký – křídlo a sedmička a hosté šli do vedení na 16:15.
A bylo to stejné, jako v první půli, ale obráceně – tím, kdo neustále dotahoval jedno až dvoubrankové vedení soupeře, bylo naše družstvo. Zdálo se, že aktivitu soupeře naši hráči zlomili mezi 22 až 25 minutou, kdy otočili čtyřmi brankami v řadě za sebou skóre na svou stranu a dostali se do vedení 25:23. Ale zůstalo jen u zbožného přání. Hosté kontrovali třemi brankami a šli opět do vedení na 26:25. Posledních pět minut utkání se vrátilo do stejného průběhu skoro celého druhého poločasu – hosté vedli a naši hráči jen vyrovnávali.
A přišla poslední minuta, pár vteřin před závěrečným hvizdem, devítimetrový hod na brankovišti Velké Bystřice v prostoru pravé spojky, rozehrávka na Doležela a jeho jediná střela ve druhém poločase znamenala naše šťastné vyrovnání na konečných 28:28.
Právě osobka na Doležela ve druhém poločase znamenala otupení našeho útoku o jediného hráče, který byl schopný ohrozit branku soupeře střelou z dálky a to rozhodlo. Naše obrana si neporadila s pohyblivostí hostů v útoku a naopak hostům vyšel tah s osobní obranou na naši jedinou ostrou spojku.
I když se několikrát ve druhém poločase prosadil Šáš z proskoků a Hrdina v brance dál sbíral úspěšné zákroky, ale poněkud poklesla úspěšnost Kočího na pivotu při proměňování šancí a chyběla aktivita včetně branek našich křídel, rozhodlo o úspěchu hostů v tomto utkání „vymazání“ Doležela těsnou osobní obranou tak dokonale, že se za celý druhý poločas pouze jedenkrát dostal ke střelbě – a právě ta jediná střela a následná branka znamenala stanovení konečného výsledku utkání a naše šťastné vyrovnání spojené se ziskem alespoň jediného bodu. A to je na domácí půdě málo.

Plusem tohoto duelu bylo, že si ostrý start v prvoligové soutěži dospělých vyzkoušel další odchovanec klubu, starší dorostenec Adam BAZEL a v obraně si vzhledem ke svému prvnímu startu nevedl vůbec špatně.
Po Davidovi LEFANOVI, který si tento debut odbyl minulý týden v Chodově a který má předpoklady být z levé spojky stejně nebezpečný jako levák Doležel z pravé a po dorosteneckém brankáři Radimovi VAŠKOVIČOVI, který si svou premiéru v soutěži dospělých odbyl již v loňské sezóně, je to další odchovanec zlínského klubu, který dostává příležitost mezi dospělými. 

                             HC ZLÍN – Házená VELKÁ BYSTŘICE  
                                              28:28 (15:14)

 
SESTAVA a STŘELCI:
Hrdina, Vaškovič, Šidlík – Bazel, Vavrys 1, Šáš 6, Kočí 11/3, Paululik 1, Balun, Doležel 5, D. Lefan 1, J. Lefan 3/2, Pavlíček, Zaoral
 
SEDMIČKY:
Zlín 6/5
Velká Bystřice 7/4
 
VYLOUČENÍ:
Zlín 6
Velká Bystřice 3
 
 
Tento týden ve středu a ve čtvrtek pokračuje 2. kolem Český pohár mužů a do tohoto kola již nastupují družstva z vyšších soutěží.
Naše družstvo čeká regionální soupeř – druholigový Holešov. Utkání se hraje v Holešově ve středu 27. září v 18,00 hodin.
Vítězové duelů z druhého kola postupují do 3. kola, kde již budou nasazeni extraligoví soupeři.
 
 

Prvoligová soutěž pokračuje pro naše družstvo utkáním ve DVOŘE KRÁLOVÉ, kde hrají naši muži v sobotu 30. září od 18,00 hodin.

 

DRŽTE NAŠIM BORCŮM PALCE, ABY SE JIM PODAŘILO ZTRACENÝ BOD Z POSLEDNÍHO DOMÁCÍHO UTKÁNÍ VYBOJOVAT NA PŮDĚ SOUPEŘE.