Házená do škol !!!

V průběhu minulého týdne jsme jako RHC tým s podporou HC Zlín a HC Junior Zlín navštívili dvě školy.

První návštěvu jsme absolvovali v základní škole v Želechovicích, kde jsme byli vůbec poprvé. Absolvovali jsme tréninkový maratón, který byl soustředěn na ty nejmenší děti. V průběhu dopoledního bloku se nám tak hodině míčových her představily děti od první do třetí třídy. Děti procvičily základy odhodů a chytání, práci s míčem a další pohybové hry, které děti moc bavily. Některé z nich se už teď hlásí, že nastupují do HC Junior Zlín což nás moc těšilo.


Druhá navštívená škola byla Základní škola ve Zlíně - Podhoří. Na 12. Základní škole Mikoláše Alše je o házenou velký zájem. Už z minulého školního roku mělo s námi vedení pozitivní zkušenost a tak nám připravili celkem až 10 vyučovacích hodin. Ukázky se zúčastnily všechny třídy 1.-3. ročníku. Na děti čekalo cvičení s míčem, jeho chytání, házení, ovládání a další činnosti, včetně průpravných her. Do házené bylo zapojeno na 170 dětí školy a nám to zabralo dva dny v týdnu, které jsme celé dopoledne strávili ve škole. Děti byly ukázkami nadšené a to nás těšilo nejvíce.

Pozitivní zpráva a odezva přišla z našeho základního táboru HC Junior Zlín, kde již dorazili první nadšenci, kteří chtějí s házenou pokračovat po naší úvodní hodině v jejich tělesné výchově ve škole.

My samozřejmě budeme pokračovat dál a navštěvovat další školy v okrese a věříme, že do našeho házenkářského klubu dorazí co nejvíce nadšenců, kteří budou mít o házenou zájem :)