MUŽI SE VRÁTILI Z CHODOVA S PRÁZDNOU

MUŽI ÚVODNÍ UTKÁNÍ NOVÉHO ROČNÍKU NEZVLÁDLI
 
Po prvním kole, kdy mělo naše družstvo nucenou pauzu danou rozlosováním, odjížděli naši házenkáři do Prahy ke svému zahajovacímu utkání letošního ročníku 1. ligy natěšeni a s předsevzetím vrátit svému soupeři obě loňské porážky.
Po poměrně vyrovnaném průběhu, i když většinu času vedli hráči CHODOVA, se to opět nepovedlo.
Vstup do utkání se podařil našemu družstvu, které vedlo 1:0, 5:4, 7:6, ale potom převzali režii do svých rukou domácí hráči, kteří otočili vedení na svou stranu 9:7, 14:9, 18:15. Velmi dobrým závěrem prvního poločasu však naši hráči vyrovnali na poločasovou a nadějnou plichtu 18:18.
První branku druhého poločasu střílelo opět naše družstvo a vedlo 19:18. To bylo ale poslední vedení zlíňáků v tomto utkání. Domácí utekli v naší hluché desetiminutovce na 22:19 a 25:20 a zdálo se být rozhodnuto. Naši hráči se však nevzdali a šňůrou čtyř branek ještě zdramatizovali utkání snížením na jednobrankové vedení Chodova na 25:24. Po této „houpačce“ ve skóre se ale do sedla dostalo opět domácí družstvo, které se uklidnilo a s přehledem začalo proměňovat všechny šance, které jim naše družstvo nabídlo. Od tohoto okamžiku se brankový rozdíl pohyboval mezi dvěma až pěti brankami a domácí si zisk obou bodů pohlídali.
Bylo to z našeho pohledu nepovedené utkání hlavně v obraně. Nastřílet na hřišti soupeře 30 branek a prohrát o čtyři, by se nemělo stávat. V útoku jsme byli aktivní, dařily se „nahazovačky nad brankoviště, křížné dlouhé přihrávky ze spojky na opačné křídlo, uvolňování pivota a další oku lahodící akce. Domácí „hasili požár“ mnohdy až za cenu faulů, ze kterých byly sedmičky nebo dvouminutové tresty.
Opakem útoku byla však obrana – nedůsledná, bez agresivity, střelcům toho dovolila příliš mnoho. A když připočteme „den blbec“ našich brankářů, kterým ale obrana vůbec nepomohla, neproměněné sedmičky a inkasované branky ve vlastních přesilovkách, je ztráta bodů na světě.
Domácím naopak vycházelo všechno, na co sáhli. Jejich úspěšnost útočných akcí byla velmi vysoká (59%). Do rukou se jim odrazily snad všechny míče, které se odrazily od tyček nebo je vyrazil náš golman.
 
Nic se neděje, je potřeba na toto utkání rychle zapomenout a v klidu se připravit na letošní domácí premiéru, která přivítá na zlínské palubovce loňský stříbrný celek prvoligové soutěže – VELKOU BYSTŘICIUtkání se hraje v neděli 24. září od 16,00 hodin.

                                  TJ JM CHODOV – HC ZLÍN       34:30 (18:18)

 
SESTAVA a BRANKY:
Hrdina, Šidlík – Buček, Vavrys 2, Šáš 4/1, Kočí 3, Paululik 4, Balun, Doležel 6, D. Lefan 3, J. Lefan 7/4, Pavlíček 1, Zaoral, Švec
 
SEDMIČKY:
Chodov 2/2
Zlín        7/5
 
VYLOUČENÍ:
Chodov 5
Zlín        3
  

                                    NEDĚLE - 24.9.2017 – 16,00 HODIN

                            HC ZLÍN – HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE