MOST POTVRDIL STABILNÍ FORMU

Zlínské házenkářky čekal ve 3. kole MOL ligy mistr z Mostu, který potvrdil stabilní formu a oslabený Zlín přehrál.

DHK BANÍK MOST- HANDBALL CLUB ZLÍN 35:22 (12:9)

I přes značně okleštěnou sestavu byl Zlín odhodlán porvat se v Mostu o každý balon a nenechat soupeři nic zadarmo. První poločas a začátek druhého se mu to celkem dařilo a domácím narušoval hru. Pak Most zabral, využil hluchých úseků soupeře a dostal se do osmibrakového vedení 21:13. Náskok v klidu udržoval a postupně ještě navyšoval. 

V brance začínala L. Benedíková, ve druhé půli ji střídala Ž. Stojarová, na sedmičku se do branky dostala i B. Rybníčková. 

Překvapivě střelecky i velmi aktivní hrou tým táhly nejmladší hráčky, mládežnické reprezentantky K. Ševčíková s V. Hubovou.

"Věděla jsem, že nastupujeme proti nejlepšímu týmu České republiky. Do zápasu jsme šli jako tým, s odhodláním soupeře potrápit a nic mu nedarovat. Byla jsem zvědavá, jaké je hrát proti reprezentantkám České a Slovenské republiky a zároveň jsem se těšila, že se potkám se svými spoluhráčkami z dorosteneckého výběru. Holky v týmu mi vytvořily skvělé pozice ke střelbě a sama jsem pak byla překvapená jak mi to padalo do brány," prozradila dojmy z utkání nejlepší zlínská střelkyně Vendula Hubová.

"I přes značné oslabení jsme se dlouho drželi. Pak jsme doplatili na mladickou nerozvážnost a trochu se zbláznili. Bohužel jsme nevydrželi déle," zhodnotil krátce utkání kouč Zlína Martin Spuchlák.

Zlínu chyběly spojky M. Sobieská, V. Andrýsková, G. Nygrýnová a pivotky K. Vlková s M. Kříčkovou.

Sestava a branky Zlína (dle oficiálního zápisu): L. Benedíková, Ž. Stojarová, B. Rybníčková - V. Hubová 7/2, K. Ševčíková 5/1, J. Mizerová 2, L. Hradilová 2, A. Očadlíková 2, A. Baumbachová 2, L. Polomíková 1, M. Popelková 1, M. Kolářová

Nejvíce branek soupeře: S. Szarková 8/4, M. Jeřábková 7, A. Stříšková 5, D. Zachová 4, M. Borovská 3, P. Růčková 3/1

Sedmičky: 5/5 - 5/4, vyloučení: 3 - 4, ŽK: 2 - 3, rozhodčí: D. Pavlát, L. Točík, diváků: 831

Ostatní utkání 3. kola MOL ligy žen: Olomouc - Hodonín 24:21 (11:11), Veselí n. M. - Šaľa 22:23 (11:14), Michalovce - Písek 33:27 (18:16), Bánovce n. B. - Poruba 21:27 (13:15)

foto:Tomáš Urban