ŽENY PORAZILY BÁNOVCE

Zlínské házenkářky uspěly ve 2. kole MOL ligy a získaly první body do tabulky.

Handball Club Zlín - HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 31:21 (12:10)

Úvodní branku Zlína vsítila stejně jako na Slavii agilní spojka Michaela Sobieská. Domácí tým se dostal v sedmé minutě do vedení 5:1. V brance držela spoluhráčky jistá Lenka Benedíková. Hosté začali postupně stahovat i za výrazné podpory střídající brankařky Alžbety Bežové a do konce první půle byla hra vyrovnaná. V jejím samotném závěru si poranila koleno do toho okamžiku nejlepší střelkyně domácích M. Sobieská, která už do hry nezasáhla.

Druhý poločas již patřil domácím, navyšoval skóre a dotáhl utkání do vítězného konce. Rozstřílela se i opora Lenka Hradilová. Branku navíc jistila po vystřídání  i Žaneta Stojarová třemi zákroky v řadě. Hostující tým se přesto nevzdával a hrál houževnatě celých šedesát minut. Velký prostor znovu dostaly mládežnické reprezentantky Baumbachová, Mizerová, Hubová, Ševčíková, Polomíková a Popelková, které dohromady nastřílely 11 branek.

"Na nováčka soutěže jsme se celý týden připravovali. Měli jsme o něm minimum informací. Chtěli jsme hrát svoji hru, s fungující obranou, rychlým přechodem do útoku a tlakem na branku. Prvních deset minut se nám to celkem dařilo. Najednou jsme se přizpůsobili hře soupeře, polevili jsme a hra se srovnala. Tahali jsme se o každý gól. Soupeři celkově děkuji za fér hru. I když se nám zranila hráčka, nebyl tam zásadní kontakt. Druhý poločas hráčky plnily svoje úkoly a zápas nakonec dopadl podle mého očekávání. V letošní sezoně jsme se domácímu publiku představili teprve podruhé, po jednom přípravném utkání doma. Jsem rád, že jsme utkání doma i přes menší zaváhání zvládli," zhodnotil duel zlínský kouč Martin Spuchlák.

"Především gratuluji domácím k výhře a bodům. Do zápasu jsme nevstoupili příliš dobře. Prohrávali jsme v první desetiminutovce, pak nastoupila do branky šestnáctiletá dorostenka Betka Bežová. S ní a i předvedenou hrou ostatních hráček na hřišti jsme dokázali hru zkorigovat. Neproměnili jsme čtyří sedmičky, mohli jsme tak vyhrát aspoň poločas. Soupeř má na více postech kvalitnější hráčky než my, což rozhodlo o vítězství. První soutěžní utkání v Mostě bych přirovnal k závodu bavoráka s trabantem, dnes to bylo srovnání kvalitní škodovky s trabantem a doufám, že to bude zápas od zápasu lepší a narazíme i na soupeře, kde  ho i náš trabantík předběhne," doplnil hodnocení trenér Bánovců Richard Makýš.

Sestava a branky Zlína: L. Benedíková, Ž. Stojarová, B. Rybníčková - M. Sobieská 6/1, L. Hradilová 6/2, M. Kolářová 4, M. Ševčíková 4, A. Baumbachová 3, A. Očadlíková 3, L. Polomíková 2, J. Mizerová 1, V. Hubová 1, M. Kříčková 1, K. Vlková, M. Popelková.

Branky Bánovců: A. Obstová 5, E. Turková 5/2, J. Bencová 4/1, D. Halmová 3, Z. Hollá 3/2, K. Matušincová 1

Sedmičky: 4/3 - 9/5, Vyloučení: 6 - 5, Rozhodčí: T. Bubeníček, Ing. T. Petruška, diváků: 220