ŽENY SE NA SLAVII RVALY AŽ DO KONCE, NA BODY ZATÍM NEDOSÁHLY

Zlínské házenkářky prohrály v úvodním kole mezinárodní soutěže MOL liga se Slavií Praha.

DHC SLAVIA PRAHA - HANDBALL CLUB ZLÍN 30:28 (15:11)

Zlín vedl 1:0 v utkání jen v samotném úvodu, kdy se prosadila ze spojky M. Sobieská. Deset minut ještě hosté dokázali hrát se Slavií vyrovnanou partii. Ta si následně vytvořila dvou až čtyřbrankový náskok, který udržovala. V brance Zlína začala L. Benedíková, střídala ji B. Rybníčková. Nedařilo se pokrýt střelbu spojek z dálky, problém obraně dělala hra soupeře na dva pivoty. Střelecky se prosazovaly tradiční opory M. Sobieská s A. Očadlíkovou, po střídání na postu pivota útok viditelně podpořila i M. Kříčková. Citelně chyběly týmu vstřelené branky z pravé strany.

Na konci první a začátku druhé půle se Slavia dostala opakovaně do vedení až na rozdíl šesti branek. Zlín se nepoložil a usilovně dotahoval. V brance se uvedla několika jistými zákroky Ž. Stojarová a podržela spoluhráčky. V závěru při šancích na srovnání hosté nedali sedmičku a ztratili míč prorážením v přesilovce. Celkem zlínské házenkářky zahodily tři sedmičky a mrzet je mohou další neproměněné vyložené šance. Celé utkání se hrálo v tempu, oba týmy byly v úvodu soutěže plné síly. Slavia potvrdila roli favorita, přestože jí Zlín šlapal stále na paty. Zlínské házenkářky sice vytoužený bodík nezískaly, ale utkání odehrály se ctí a šedesát minut odmakaly.

První cenné zkušenosti v utkání sbíraly dorostenecké reprezentantky B. Rybníčková, K. Ševčíková, M. Popelková, V. Hubová a L. Polomíková. Většina z nich se do hry aktivně zapojila a jsou příslibem do budoucna.

Zdravotní indispozice ze hry tentokrát vyřadily spojky V. Andrýskovou a G. Nygrýnovou.

"Cením si, že holky zápas i přes nepříznivý stav nezabalily a o výsledek se praly až do konce. Mrzí mě neproměněné šance včetně tří sedmiček, je to přirozená daň mladosti. K zápasu se krátce určitě vrátíme a rozebereme si chyby. Čeká nás příprava na domácí duel s nováčkem soutěže, Bánovci," zhodnotil utkání se Slavií kouč M. Spuchlák.

Sestava a branky Zlína: L. Benedíková, B. Rybníčková, Ž. Stojarová - M. Sobieská 8/2, A. Očadlíková 6, M. Kříčková 6, V. Hubová 3/1, M. Kolářová 2, K. Ševčíková 1, J. Mizerová 1, M. Popelková 1, L. Hradilová, K. Vlková, A. Baumbachová, L. Polomíková

Sestava a braky Slavie: P. Kudláčková. M. Hillebrandová, V. Hořáková - V. Galušková 8/1, E. A. Hudak 7, M. Svobodová 4, N. Motejlová 4/1, B. Večeřová 3, E. Jačková 2, J. Chlupová 1, A. Novotná 1, A. Míšová, T. Chovancová, N. Továrková, E. Svobodová, M. Tulipánová

Rozhodčí. J. Opava, P. Válek, ŽK: 3 - 3, vyloučení: 6 (+ ČK) - 6, sedmičky: 2/2 -7/4, diváků: 300