KOMPLETNÍ AŽ V DESÁTÉM UTKÁNÍ

VYDAŘENÁ ODVETA
 
K desátému přípravnému utkání si zlínští házenkáři pozvali regionálního soupeře – prvoligový celek BYSTŘICE p/H.
Byla to odveta za vzájemné utkání minulý víkend v rámci turnaje v Bystřici p/H, které naše družstvo prohrálo o jednu branku 32:33. Odveta byla úspěšná a vítězná, když naše družstvo zvítězilo o 6 branek.
Hosté nepřijeli v té úplně nejsilnější sestavě a naopak domácí trenér M. Buday měl poprvé až v desátém přípravném utkání kompletní kádr i včetně několika zkoušených dorostenců. V domácím dresu chyběl jediný hráč - R. Kafka, který je v rekonvalescenci po operativním zákroku v pravém rameni a pro kterého podzimní část letošní soutěže skončila dřív, než začala.
 
Od první minuty utkání bylo ve vedení naše družstvo a hosté stačili pouze dvakrát vyrovnat na 1:1 a 2:2. Kolem 22 minuty prvního poločasu jsme vedli už 11:4 a poločas skončil za stavu 15:7. Stejný průběh měl i druhý poločas, rozdílové skóre se pohybovalo v rozmezí 7 až 8 branek, jen asi osm minut před koncem hosté snížili na nejmenší brankový rozdíl na 25:21. V posledních minutách naše družstvo opět zabralo a zvýšilo svůj náskok na 7 branek. Závěrečné slovo měli hosté, kteří poslední brankou utkání stanovili konečné skóre tohoto přípravného duelu na 30:24 ve prospěch Zlína.
Utkání se hrálo pod dojmem blížícího se začátku prvoligové soutěže, která začíná příští víkend. I když to bylo vlastně krajské derby, hráči se šetřili ve vzájemných střetech a kontaktech a pro oba trenéry to byla zřejmě poslední možnost k vyzkoušení některých hráčů, složení kádrů a ověření si různých herních variant.
I když o nic nešlo a hráči mohli hrát v klidu a s přehledem, přesto vyrobili oba kolektivy velké množství technických chyb (30), o které se oba kolektivy podělily rovným dílem.
Domácí trenér využil tohoto utkání k další prověrce tří dorostenců – Vaškovič, Kuzma, Bazel.
Bazel hrál především v obraně a nepočínal si vůbec ustrašeně. Jen si bude muset zvyknout na styl obranné činnosti, která v mužích přece jen jiná než v dorostu. Kuzma na pravém křídle opět potvrdil, že nemá respekt před „mužskými“ golmany a že se nebojí naskočit do střelby. Třetím dorosteneckým členem družstva byl brankář Vaškovič, který by se mohl stát vážným konkurentem standartní brankářské dvojice Hrdina-Šidlík.
Z „mazáků“ své kvality potvrdil Doležel, který vládl obraně i útoku, v útoku mu zdařile sekundoval Lefan a začíná potvrzovat své vlohy coby univerzál (křídlo/střední spojka), Kočí potvrzoval, že bez něj je obrana poloviční a ve spolupráci se Švecem vytvořili důraznou obrannou dvojici. Začíná to „lítat“ Kolaříkovi, jehož nestandardní styl střelby je pro brankáře těžko čitelný, na křídle se dařilo „rychlíkovi“ Balunovi, který konečně začíná „prodávat“ i v zápase to, o co se snaží v tréninku. Pavlíčkovi jako střední spojce se zatím asi více líbí a daří na křídle, i když i on dovede neočekávaně a úspěšně vystřelit z prostoru spojky. Tentokrát nebyl moc vidět Šáš, byl úspěšnější v obraně než v útoku a doposud to bylo obráceně. Své kvality prokázal v předešlých přípravných utkáních. Zaoral by se mohl vypracovat v „pivotskou“ dvojku za Kočím, má velice slušnou úspěšnost proměňování šancí. Na ostatních hráčích (Paululik, Vavrys, Buček) bylo vidět, že pro ně nebylo optimální časté střídání hráčů, protože trenér Buday pozval k tomuto utkání plnou lavičku a všechny hráče chtěl vidět při hře.
Zachytali si všichni tři brankáři a nejvíc se dařilo Hrdinovi, který si připsal také 3 asistence za přesné výhozy do rychlých útoků, kterými „udělal“ 2x Baluna a jednou Lefana.
 

                         HC ZLÍN – HK BYSTŘICE p/H    30:24 (15:7)

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Hrdina, Šidlík, Vaškovič – Švec, Šáš 1, Paululik, Vavrys 1, Doležel 7, Buček, Pavlíček 3, Bazel, Kuzma 2, Balun 3, Kočí 2, Zaoral 1, Lefan 5, Kolařík 5
 
SEDMIČKY:
Zlín 1/1
Bystřice p/H: 1/1
 
VYLOUČENÍ:
Zlín 1
Bystřice p/H 0