MUŽI ZAHÁJILI NOVOU SEZÓNU VÍTĚZNĚ

Tak se naši muži konečně dočkali – po sérii přípravných utkání je čekalo minulý týden v neděli první soutěžní.
Nebylo to sice prvoligové utkání, ale 2. kolo Českého poháru.
V prvním kole startovala družstva z krajských a druholigových soutěží, do 2. kola nastoupila už prvoligová družstva a od 3. kola přibude extraliga.
 
Naše muže čekal nečekaný vítěz z dvojice Žeravice – Napajedla, účastník krajské soutěže Olomouckého kraje, celek SK ŽERAVICE.
Jednak to byl nečekaný soupeř, ale hlavně nečekané prostředí, ve kterém se utkání hrálo.
Velmi pěkný sportovní areál v Žeravicích přivítal naše družstvo na venkovním hřišti s umělým povrchem. Většina zlínských hráčů hrála na venkovním hřišti naposledy jako mládežníci a v neděli bylo navíc +30.
 
S hracími podmínkami se naše družstvo vyrovnávalo celý první poločas a také část druhé půle.
Hned od začátku žeravičtí na naše družstvo doslova „vletěli“ a v první pětiminutovce proměnili své tři útoky v trojbrankové vedení. Naši hráči naopak ze svých prvních čtyř útoků 4x ztratili míč.
Celý první poločas naši hráči bojovali jednak se snaživým soupeřem a jednak s orientací na venkovním hřišti. Domácí byli většinu první půle ve vedení, chvílemi až o 4 branky. Tři minuty před koncem poločasu jsme poprvé vyrovnali na 12:12 a v poslední minutě jsme šli poprvé do vedení na 14:13. Tímto výsledkem také prvních třicet minut skončilo.
 
Poločasová přestávka byla ve znamení namáčení rozehřátých hlav hráčů obou týmů v kýblech se studenou vodou. No a u našeho družstva navíc v šatně „několik hřejivých slov“ od trenéra Budaye.
 
Druhá půle začala vyrovnávací brankou domácích, následovalo vedení Zlína o dvě branky aby bylo opět vyrovnáno. A takto se to opakovalo asi do desáté minuty, kdy šli domácí poprvé ve druhém poločase do vedení na 21:20. To byl ale poslední pokus Žeravic o překvapení v utkání. Tři slepené branky během dvou minut otočily vedení na naši stranu (23:21) a Žeravice již neměly sílu na zvrat.Posledních 20 minut vyhrálo naše družstvo díky lepší fyzičce 11:2 a tím i celé utkání 31:23 a postupují do 3. kola.
 
Žeravice nebyly vůbec lehký a odevzdaný soupeř.
Na výkonu našeho družstva se podepsalo několik vlivů – jednak naše sestava byla velmi „zvláštní“, když díky zranění a nemoci nehráli Doležel, Dobeš, Balun a Kaplan, mimo Zlín byl Kafka a Tejzr, pro start v českém poháru v jiném družstvu nemohli v Žeravicích hrát Březovský, Černocký a Závodník a jednak nezvyklé venkovní prostředí a velké horko, na které přece jen byli zvyklejší domácí borci.
 
K utkání nakonec odjelo jen 9 hráčů a 2 brankáři. Trenér Buday musel dokonce sáhnout do staršího dorostu a vzít s sebou Mahdala a Fojtíka, aby byl někdo na střídání.
Jinak z naší strany to byl festival neproměněných šancí, hlavně „trháků“. Do této herní situace se naši hráči dostali celkem 16x !!!!!!!!!, ale úspěšní byli jen 8x !!!!!!!!!!

                                       SK ŽERAVICE – HC ZLÍN     23:31 (13:14)

 VYLOUČENÍ:

Žeravice 5, Zlín 7

SEDMIČKY:

Žeravice 0, Zlín 3/2

SESTAVA a STŘELCI:

Šidlík, Hrdina – Vavrys 4/2, Šáš 3, Lefan 8, Paululik 5, Mahdal 6, Kolařík 3, Buček 2, Mostýn, Fojtík