MUŽI ABSOLVOVALI VÍKEND PLNÝ HÁZENÉ

VÝSLEDEK VÍKENDOVÉHO SNAŽENÍ – 2x třetí místo a 2x individuální ocenění

Závěr herní přípravy na nadcházející soutěžní ročník vrcholil minulým víkendem, kdy trenér Buday naplánoval třídenní účast našich mužů na dvou turnajích. Celý víkend se muselo naše družstvo obejít bez zraněných Kafky, Vavryse a Kočího.

Vše začalo v pátek odpoledne, kdy družstvo odjelo na dvoudenní 58. ročník turnaje do Litovle, jehož účastníky byly tři prvoligová družstva – loňská extraligová LITOVEL, ZLÍN, poslední vítěz slovenské 1. ligy STUPAVA a extraligové HRANICE.

Páteční kombinovaná sestava bez Šáše, Hrdiny a J. Lefana byla doplněna trojicí dorostenců Kuzma, Škalda, Tydlačka.
Sobotní sestava také doznala změn – nehrál Šidlík a Pavlíček, dorostenci odjeli na svůj dorostenecký turnaj do Kostelce n/H, sestavu doplnili Hrdina, Šáš, J. Lefan a náš dorostenec ve službách Zubří D. Lefan.

PÁTEK 25.8.2017
Na úvod turnaje čekal naše družstvo nejtěžší turnajový soupeř – extraligové HRANICE, se kterým jsme se v letošní přípravě utkali již 2x a vždy utkání skončilo vysokým vítězstvím hranických házenkářů.
Nejinak tomu bylo i v Litovli ve třetím vzájemném měření sil – prostě náš současný hráčský kádr na extraligový celek nemá tu patřičnou výkonnost.
Po poměrně nadějném prvním poločase na slušný výsledek, přišlo ve druhé části hry k našemu „vystřízlivění“, jehož výsledkem byl nejhorší brankový rozdíl ze všech tří vzájemných přípravných utkání.
Velmi dobře se hlavně v útoku jevil nadějný dorostenec Honza Kuzma, který ve Zlíně hostuje z Uherského Hradiště.
Jinak toho Hranice, hlavně ve druhém poločase, našim hráčům moc nedovolily.

ZLÍN – HRANICE    19:37 (10:16)

SESTAVA a BRANKY:
Šidlík – Kuzma 3, Škalda, Tydlačka 1, Buček, Švec 1, Kolařík 4, Balun, Doležel 6/1, Pavlíček 2
Zaoral 2

SEDMIČKY:                                                        VYLOUČENÍ:
Zlín 2/1                                                                Zlín 1
Hranice 5/4                                                         Hranice 2

SOBOTA 26.8.2017
Soupeřem v prvním sobotním utkání byla slovenská STUPAVA, poslední vítěz slovenské prvoligové soutěže.
Bylo to hodně povedené utkání celého družstva, které si vybojovalo nadějný náskok již v prvním poločase. Ve druhé půli bojovnost našich hráčů ještě stoupla a výsledkem byl narůstající brankový rozdíl, na kterém se podíleli všichni hráči. Střelecky se začíná čím dál víc prosazovat Šáš, na rozehrávce byl hodně vidět J. Lefan díky svým finálním přihrávkám do brankových příležitostí i díky úspěšným střeleckým pokusům, v obraně dominoval Doležel, který se už standartně prosazuje i střelecky a v brance se dařilo Hrdinovi, který zlikvidoval tři sedmičky.

ZLÍN – STUPAVA    32:23 (18:14)

Hrdina – Buček 2, Švec 2, Kolařík 3, Balun 3, Doležel 6, J. Lefan 5, D. Lefan 1, Šáš 9/3, Zaoral 1

Zlín 3/3                                                                Zlín 7
Stupava 5/2                                                        Stupava 1

Ve druhém sobotním utkání se naši muži utkali s domácím celkem – loňskou extraligovou LITOVLÍ.
Velmi vyrovnané utkání, ve kterém naše družstvo doplatilo na úzký kádr, když ve druhém poločase začaly docházet síly. Na výsledku se také podepsalo vyloučení tří našich hráčů ve druhém poločase během několika minut. Místo vyloučeného Hrdiny musel nastoupit do branky Kolařík. Během těchto trestů domácí odskočili z jednobrankového náskoku na čtyřbrankový a do konce utkání se našim hráčům podařilo pouze jeho snížení na 3 branky.
Střelecky se dařilo dorostenci D. Lefanovi, nepropustným obranářem a úspěšným střelcem byl opět Doležel,  v útoku byl hodně vidět Šáš.

ZLÍN – LITOVEL    26:29 (13:12)

Hrdina – Buček 2, Švec, Kolařík 2, Balun 1, Doležel 6, J. Lefan 4/1, D. Lefan 5, Šáš 6/1, Zaoral

Zlín 4/2                                                                Zlín 4
Litovel 1/1                                                           Litovel 5

VÝSLEDKY a TABULKA turnaje:
ZLÍN – Hranice                               19:37                   1. Hranice               6 bodů
Litovel – Stupava                           31:23                    2. Litovel                 4
Litovel – Hranice                            22:30                   3. ZLÍN                    2
ZLÍN – Stupava                              32:23                   4. Stupava               0
Hranice – Stupava                         38:19
ZLÍN – Litovel                                26:29

Pořadatelé vyhlašovali tři individuální ocenění.
- nejlepší střelec                            R. Doležel (Zlín) – 18 branek
- nejlepší brankář                          J. Hrdina (Zlín)
- nejlepší hráč                                L. Pivko (Litovel)

Turnajový víkend našeho družstva pokračoval v neděli 11. ročníkem Memoriálu ing. F. Kovaříka v Bystřici p/H za účasti prvoligových celků BYSTŘICE p/H, ZLÍNA, VELKÉ BYSTŘICE a posledních mistrů ČR v kategorii starších dorostenců ze ZUBŘÍ.
Ke zraněným hráčům přibyl po Litovli Švec, jiné povinnosti nedovolily dále pokračovat ve hře Pavlíčkovi a D. Lefanovi. Pro tento turnaj dostali pozvánku do družstva mužů i 4 dorostenci Kuzma, Škalda, Daněk a Bazel.
Turnaj se hrál na dvě semifinálové dvojice Bystřice p/H – Zlín a Velká Bystřice – dorostenci Zubří.
Vítězové hráli spolu o 1. místo, poražení o 3. místo.

NEDĚLE 27.8.2017
Domácí si na naše družstvo asi věřili, proto si nás nalosovali jako začínajícího soupeře.
První třetina utkání byla vyrovnaná, oba celky se střídaly ve vedení. Deset minut před koncem poločasu nastal zlom ve vývoji utkání, když se domácím podařilo vstřelit čtyři branky v řadě za sebou a stanovit tak poločasový výsledek 16:12 pro domácí. Druhá půle vyšla lépe domácím, kteří přes občasné snížení brankového rozdílu udržovali své vedení v rozmezí dvou až pěti branek. Závěr utkání naopak vyšel lépe našemu družstvu, které nejprve vyrovnalo na 24:24 aby šlo o několik minut do vedení 30:29 a 32:31. Z vítězství se ale radovali domácí, kteří dvěma brankami otočili skóre na svou stranu a zvítězili 33:32.

ZLÍN – BYSTŘICE p/H    32:33 (12:16)

Šidlík 1, Hrdina – Kuzma 1, Škalda 1, Buček 1, Kolařík 5, Balun, Doležel 4, Zaoral 1, J. Lefan 4, Šáš 7/3, Daněk, Paululik 5, Bazel 2

Zlín 3/3                                                                Zlín 2
Bystřice p/H 2/2                                                 Bystřice p/H 1

V boji o 3. místo čekala na naše muže VELKÁ BYSTŘICE a bylo to utkání dvou rozdílných poločasů.
Úvod sice patřil našemu družstvu, ale soupeř brzy vyrovnal a šel do vedení, které udržoval téměř po celý první poločas.
Velmi dobrým závěrem se podařilo našemu družstvu otočit skóre a vyhrát první polovinu utkání 14:13. Nástup do druhého poločasu patřil našim hráčům, kteří odskočili na 4 branky, ovládli vývoj celé druhé půle a utkání dotáhli do vítězného konce. Velmi dobrý výkon našeho celého družstva ve  druhém poločase.

Šidlík, Hrdina – Kuzma, Škalda, Buček, Kolařík 4, Balun 2, Doležel 10, Zaoral, J. Lefan 3/1, Šáš 8, Daněk, Paululik 3/2, Bazel 3

Zlín 4/3                                                                Zlín 5
Velká Bystřice 2/1                                              Velká Bystřice 7

ZLÍN – Bystřice p/H                       32:33                    1. dorost Zubří        4 bodů
Velká Bystřice – dorost ZUBŘÍ     26:35                    2. Bystřice p/H        2
ZLÍN – Velká Bystřice                    33:26                    3. ZLÍN                     2
Bystřice p/H – dorost Zubří          21:35                   4. Velká Bystřice     0

Pořadatelé vyhlašovali dvě individuální ocenění.