HERNÍ PŘÍPRAVA MUŽŮ NA TURNAJI V HRANICÍCH

TURNAJOVÍ SOUPEŘI V HRANICÍCH BYLI NAD SÍLY ZLÍNSKÝCH MUŽŮ
 
Herní příprava zlínských házenkářů na novou sezónu se rozběhla naplno.
Družstvo se zúčastnilo v pátek 18. srpna a v sobotu 19. srpna silně obsazeného turnaje v Hranicích, kde startovala česká extraligová družstva Hranice a Brno, účastník slovenské extraligy Modra a naše prvoligové družstvo.
 
I když předsezónní soustředění absolvovalo celkem 23 hráčů, měl trenér Buday potíže se sestavením turnajového kádru pro neúčast některých hráčů z pracovních, rodinných a ve třech případech ze zdravotních důvodů.
Pro 10 hráčů a dva brankáře byly tři utkání ve dvou dnech se soupeři z vyšších soutěží opravdu nad jejich síly.
Po pátečním utkání skončili s turnajem Balun pro zranění a Bazel z rodinných důvodů a na dvě sobotní  utkání přijeli do Hranic Doležel s Lefanem.
 
Díky úzkému kádru si do sytosti zahráli všichni hráči a trenér Buday mohl tak některé z nich vyzkoušet na postech, se kterými pro ně ani nepočítal (Pavlíček na křídle, Lefan na střední spojce, Paululik na krajní spojce, Buček na pivotu).
 
PÁTEK
Duel s domácími Hranicemi našemu družstvu vůbec nevyšel.
Náš soupeř byl od první minuty ve vedení, prokazoval lepší trénovanost, vyhranost, lepší hráčský kádr. V polovině prvního poločasu to sice bylo jen o dvě branky, potom ale následovala šňůra pěti branek v naší síti a bylo rozhodnuto. Navíc jsme svému soupeři ulehčili roli favorita příliš velkým počtem technických chyb.

                                     HRANICE – ZLÍN    31:19 (13:7)

SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Šidlík, Hrdina
Balun 1, Paululik 1, Buček 1, Geist, Kuzma 5, Šáš 4/1, Vavrys 3, Pavlíček 1, Zaoral 3, Bazel
 
SEDMIČKY:                                        VYLOUČENÍ:
Hranice – 1/1                                    Hranice – 6
Zlín – 2/1                                            Zlín – 5
 
SOBOTA
V prvním sobotním utkání čekalo naše družstvo Brno.
Z páteční sestavy už nebyl k dispozici Balun a dorostenec Bazel, naopak posílit kolektiv přijeli Doležel s Lefanem.
A že se naši kluci dobře vyspali, dokazovali od první minuty utkání. První část prvního poločasu jsme byli ve vedení a dotahoval soupeř, ve druhé části první půle se role vyměnily, protože do vedení šlo Brno a dotahovalo naše družstvo.
Rozdíl ve skóre se pohyboval mezi jednou až třemi brankami a naše družstvo hrálo se svým extraligovým soupeřem vyrovnanou partii.
Tato pohoda ve hře skončila necelé tři minuty před koncem prvního poločasu, kdy Brno za vyrovnaného stavu využilo našich technických chyb v útoku a několika trháky lehce odskočilo na rozdíl čtyř branek.
Druhý poločas byl ve znamení zlepšené hry Brna, které převzalo režii utkání a naopak zhoršené hry našeho družstva s nárustem  technických chyb.

                                           ZLÍN – BRNO    29:41 (17:21)

SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Šidlík, Hrdina
Paululik 3/1, Buček 1, Geist 4, Kuzma 2, Šáš 8/2, Vavrys 1, Pavlíček 2, Zaoral 3, Doležel 3, Lefan 2
 
SEDMIČKY:                                        VYLOUČENÍ:
Zlín – 4/3                                            Zlín – 2
Brno – 2/1                                          Brno – 3
 
Po utkání s Brnem, po krátké přestávce, čekal naše družstvo poslední soupeř, odpočinutá slovenská extraligová Modra.
Prvních pět minut bylo sice vyrovnaných (4:4), ale potom se začaly potvrzovat naše obavy z nedostatku sil u našich hráčů, kteří měli před tímto utkáním pouze půl hodinovou pauzu po utkání s Brnem. Modra v dalších minutách odskočila na rozdíl čtyř branek a tento rozdíl udržovala po zbytek celého prvního poločasu.
Nástup do druhé půle měli lepší naši hráči, kteří jakoby „chytili druhý dech“ a kolem desáté minuty druhého poločasu to bylo jen jednobrankové vedení soupeře 21:20. Nastala jednobranková přetahovaná, ve která se naše družstvo po několika vyrovnáních dokonce dostalo do vedení 27:26.
Na úplné otočení skóre ale našim hráčů již nezbylo sil a Modra uhájila své jednobrankové vítězství.
Díky nepočetnému kádru a druhému utkání v řadě by se dalo očekávat, že naše družstvo v posledním utkání odpadne, ale opak byl pravdou – poslední utkání bylo nejpovedenější, i když i za první poločas s Brnem zaslouží naši hráči pochvalu.

                                           MODRA – ZLÍN    31:30 (18:13)

SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Hrdina, Šidlík
Paululik 1, Buček, Geist 1, Kuzma, Šáš 9/3, Vavrys 1, Pavlíček 5, Zaoral 4, Doležel 6, Lefan 3
 
SEDMIČKY:                                        VYLOUČENÍ:
Modra – 1/1                                      Modra – 5
Zlín – 3/3                                           Zlín – 7
 
 
KONEČNÁ TABULKA:                                               NEJLEPŠÍ BRANKÁŘ:        B. Pšenica (Brno)
  1. Brno                     6 bodů                                      NEJLEPŠÍ HRÁČ:                M. Stržínek (Hranice)
  2. Hranice                4 body
  3. Modra                  2 body                                                
  4. Zlín                       0 bodů
 
 
Brankáři odvedli svůj standart a jejich úspěšnost je přímo úměrná kvalitě naší obrany a počtu technických chyb v útoku, kdy se díky technickým chybám v některých částech utkání na ně valil jeden rychlý útok za druhým.
Střelecky se začíná prosazovat Šáš, který by měl být tahounem družstva, na pivotu překvapil jistotou proměňování střeleckých příležitostí Zaoral, na křídle byl milým překvapením výkon dorostence Kuzmy, Pavlíčkovi se více dařilo na křídle než na spojce.
Družstvo není ještě sehrané, v kádru je mnoho nových tváří a pro dorostence jsou to první starty v kategorii mužů.
Souhra chybí hlavně v obranné činnosti, kdy si hráči zatím nedovedou vzájemně vypomoci.
 
Další herní zkoušku podstoupí naši hráči tento týden v Litovli a v Bystřici p/H.
V pátek 25.8. a v sobotu 26.8. odehrají tři utkání v rámci turnaje v LITOVLI a v neděli 27.8. potom další dva zápasy na turnaji v BYSTŘICI p/H.