Starší dorostenky nabíraly kondici na letním soustředění

Ve sportovním areálu v Morkovicích se od 6. do 11.8. sešla děvčata družstva HC Zlín - starší dorost k tomu, aby zde absolvovaly týdenní kondiční soustředění.

Sraz v Morkovicích byl v neděli v 15 hodin na místě. Hned po příjezdu děvčata absolvovala první tréninkovou jednotku ve zdejší hale.

Každý následující den před snídaní absolvovaly holky připravenou rozcvičku s posilovacími cviky, na kterých se samy podílely. Dopoledním programem se pak nesl neoblíbený beep-test. Ten však trenérce ukázal určité nedostatky v kondici děvčat. Díky němu se dalo odrazit v samotné přípravě a děvčatům upravit zátěž přímo na míru. Odpolední program probíhal na venkovním fotbalovém hřišti. Zde jsme pro děvčata připravily funkční kruhový trénink s doplňujícími běhy. V rámci regenerace jsme každý den využívaly 50m venkovní bazén, který byl v dosahu sportovního areálu.

Úterý s sebou přineslo každodenní rozcvičku, trénink v hale a následné vyplavání v bazénu. Po obědě následoval potřebný polední klid a odpočinek. Po načerpání nových sil děvčata absolvovala náročný kondiční trénink na fotbalovém hřišti.

Únava byla za těch pár dní opravdu znát, na holkách bylo vidět, že toho mají dost hlavně po výbězích. Buďme upřímní – ty nemá nikdo rád, ale odmakat se musí…házená se nehraje na bruslích, ale běhá se u ní víc než kdy jindy. Dobrá připravenost je v dnešní rychlé házené totální nutností.

Středeční ranní rozcvičkou si v podobě diskgolfu zpestřily hráčky tzv. krizový den. Následovala 30 km vyjížďka na kolech v dynamickém tempu. Odpolednímu programu dominoval zápas v beachvolejbale a vyplavání v bazénu.

Čtvrtek byl opět ve znamení potu a dřiny. Intenzivní ranní trénink v hale vystřídal odpoledne náročný 8 kilometrový běh. Děvčata se snažila ze všech sil, některé velmi příjemně překvapily. Výběh byl naplánován do posledního detailu, neboť 30 minut po našem návrat se strhla opravdu velmi silná bouřka. Poté jsme se dozvěděli, že Morkovicemi prošel kulový blesk a odnesly to některé ze střech městečka. My jsme naštěstí byly v suchu :-) .

Páteční den jsme strávili intenzivním funkčním tréninkem a posilovnou. Na děvčatech bylo vidět, že si sáhly opravdu až na dno. Ale nadšení z posledního absolvovaného tréninku na nich bylo patrné. Slova hráček typu: „Těsím se do postele, dva dny se ani nehnu“ a jiné byly na místě. Pozitivním faktem celého týdne bylo, že nedošlo k žádnému většímu zranění a všechny hráčky mohly absolvovat důležité kondiční soustředění v plném vytížení. Věříme, že nás to posune dál….

Sport na vrcholové úrovni bolí a nejvíce v době přípravy. Jak jsem již zmiňovala, běhání nemá nikdo rád, ale je to nejdůležitější prvek moderní házené. Té bychom se chtěly přiblížit. Proto jdeme do boje VŠICHNI ZA JEDNU, JEDNA ZA VŠECHNY!!!

 

Ráda bych za celý realizační tým poděkovala příjemnému personálu areálu, který se o nás celý týden staral. Správci haly, který nám vyšel maximálně vstříc. V neposlední řadě patří poděkování také rodičům, kteří bezpečně dopravili holky tam i zpět. A nejdůležitější díky pak samotným děvčatům za jejich snahu, výkony, mnohdy zatnuté zuby a dobrou náladu.