MUŽI MAJÍ ZA SEBOU PRVNÍ HERNÍ PŘÍPRAVU

PRVNÍM SOUPEŘEM ZLÍNSKÝCH HÁZENKÁŘŮ BYLY EXTRALIGOVÉ HRANICE

Zlínští házenkáři zahájili přípravu na prvoligovou soutěž minulý týden 1. srpna a ve středu 9. srpna si pozvali k první herní prověrce extraligového soupeře z Hranic.
Hraničtí házenkáři mají za sebou podstatně delší přípravný tréninkový proces, i když v herní přípravě až tak velký náskok před naším družstvem nemají - bylo to jejich druhé utkání.
Začínající herní přípravě také odpovídala úroveň utkání, která byla ovlivněna především technickými chybami obou celků. Hosté přece jen mají v přípravě náskok a disponují podstatně zkušenějším a vyzrálejším kádrem, který nenadělal tolik technických chyb jako naše družstvo složené sice většinou z hráčů loňského kádru, ale také z několika "noviců", kteří se do kádru teprve zaprácovávají (Švec, Zaoral, Pavlíček).
S výjimkou prvních pěti minut utkání, kdy jsme vedli 1:0, 3:1, 4:3, byli vedení jen hráči Hranic, i když ne s velkým náskokem - skore se pohybovalo v rozmezí jedné až čtyř branek a naši hráči asi do 50-té minuty utkání stačili vždy narůstající brankový rozdíl soupeře zastavit a skóre zkorigovat. A to bylo příjemné zjištění.
Poločas vyhráli Hranice 14:11.
Zlom nastal zhruba 10 minut před koncem utkání, kdy na ukazateli svítilo lichotivých 22 domácí a 24 hosté. To došly našim hráčům síly a soupeř v této době přehrál naše družstvo 6:0 a stanovil tak konečné skóre ve svůj prospěch 30:22.
Trochu krutá prohra za 50 minut vyrovnaného boje.
Bylo to první utkání od květnového skončení soutěžního ročníku 2016/2017 a z tohoto důvodu se nedají herní výkony hráčů hodnotit, navíc něco málo přes týden od zahájení přípravy na nový soutěžní ročník.

                              HC ZLÍN - Cement HRANICE         22:30 (11:14)

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Hrdina, Šidlík, Vaškovič - Kočí 3, Paululik, Buček, Vavrys 1, Švec, Lefan 2, Kolařík, Zaoral 1, Pavlíček 2, Doležel 6, Šáš 6, Balun 1, Mahdal