MUŽI ZAČÍNAJÍ PŘÍPRAVU NA 1. LIGU 2017/2018

PŘÍPRAVA PROBĚHNE V DOMÁCÍCH PODMÍNKÁCH
 
S novým měsícem končí zlínským házenkářům týdny volna a pravidelného pondělního fotbálku, kterým si po skončení první prvoligové sezóny po sestupu z extraligy udržovali hráči kondici na rekreační úrovni.
Tyto dny pohody ale končí a od 1. srpna začnou nabírat kondici ryze sportovní, kdy je čeká v domácích podmínkách příprava na atletickém oválu, výběhy na „oblíbený“ Maják, posilování v zařízení Maty, nafukovačka na sportovním gymnaziu a v neposlední řadě samozřejmě parkety ve SH Euronics.
Čtyři tréninkové dny každý týden budou „obohaceny“ krátkodobým soustředěním s už tradiční základnou ve špičkovém zlínském hotelu Baltaci Atrium, kde hráči najdou vše potřebné od ubytování, stravování přes rehabilitaci a odkud budou vyrážet každý den na třífázovou přípravu (12. až 15.8.)

Předpokládaný kádr na novou sezónu se sice moc nezmění (loni to bylo 13 odchodů a 12 příchodů), ale určitě bude oslaben ukončením a v lepším případě snad jen přerušením sportovní činnosti Rosti DOBEŠE a neobnovením hostování Radima TEJZRA.
O přestupu do Napajedel uvažuje Martin ŽŮREK, který se chce po dlouhodobém zranění rozehrát ve druholigové soutěži.

Pozvánku na zahájení přípravy dostalo 21 hráčů, ze kterých je většina z loňského kádru (Kafka, Buček, Vavrys, Šáš, Kočí, Paululik, Balun, Doležel, Hrdina, Kolařík, J. Lefan, Šidlík, Žůrek) a lonští starší dorostenci, kteří v uplynulé sezóně okusili prvoligovou soutěž mužů (Mahdal, Vaškovič, Fabík).
Dostat se do kádru se budou v přípravě snažit i nová jména – Honza PAVLÍČEK (spojka, odchovanec Zubří, přestup z Napajedel), Honza ZAORAL (pivot, odchovanec Zlína, hostování z Napajedel), Honza GAJDOŠÍK (brankář, konec limitovaného přestupu do Napajedel), Marian ŠVEC (spojka, odchovanec Zlína, přestup z Holešova) a David LEFAN (spojka, odchovanec Zlína, hostování ze Zubří).  
 
Pomalu, ale jistě se stáváme družstvem „Českých Honzů“, kdy k Hrdinovi, Šidlíkovi a Šášovi možná od nové sezóny přibudou další tři – Pavlíček, Zaoral a Gajdošík.
 
Kromě fyzické přípravy naplánoval trenér Buday do tohoto přípravného období také herní přípravu, která by měla obsahovat, pokud se nic nezmění, 9 přípravných utkání.

Z KÁDRU ODEŠLI
R. Dobeš (konec aktivní činnosti), R. Tejzr a D. Březovský (neobnovené hostování), J. Černocký (přerušení aktivní činnosti), a možná i M. Žůrek (přestup do Napajedel)
 
DO KÁDRU PŘIŠLI
M. Paululik (ukončený limitovaný přestup se mění na přestup z Karviné), J. Pavlíček (přestup z Napajedel), M. Švec (přestup z Holešova), J. Zaoral (hostování z Napajedel), J. Gajdošík (návrat z Napajedel po skončeném limitovaném přestupu), D. Lefan (hostování ze Zubří)

PŘEDPOKLÁDANÉ SLOŽENÍ KÁDRU
- brankáři – Jan HRDINA, Jan ŠIDLÍK, Radim VAŠKOVIČ, Jan GAJDOŠÍK
- pravá křídla – Michal PAULULIK, Martin BUČEK, Saša MAHDAL
- levá křídla – Jiří LEFAN, Oliver BALUN
- pravé spojky – Radek DOLEŽEL
- levé spojky – Rudolf KAFKA, Jan ŠÁŠ, Michal KOLAŘÍK, Vlastimil FABÍK, David LEFAN
- střední spojky – Ondřej VAVRYS, Jan PAVLÍČEK, Marian ŠVEC
- pivoti – Marek KOČÍ, Jan ZAORAL

REALIZAČNÍ TÝM
trenér - Mgr. Milan Buday
asistent trenéra - Radim Šimek
vedoucí družstva - Petr Novák

PLÁNOVANÁ HERNÍ PŘÍPRAVA DRUŽSTVA
- středa 9.8., 18,00 hodin, přípravné utkání ve SH Euronisc, Zlín – Hranice
- pátek 18.8. a sobota 19.8., turnaj v Hranicích (3 utkání, Hranice, Brno, Modra-Slovensko)
- pátek 25.8. a sobota 26.8., turnaj v Litovli (3 utkání, soupeře zatím neznáme)
- neděle 27.8., turnaj v Bystřici p/H (2 utkání ze tří soupeřů Litovel, st. dorost Zubří, Bystřice p/H)
 
HRACÍ DNY
Předpokládaným hracím dnem družstva mužů by měla být sobota v odpoledních hodinách.