Tři korunky s novým trenérem

Islandský trenér Kristjan Andresson se ve svých 35 letech stal hlavou švédského národního celku mužů.

V posledních devíti letech trenér ze švédské ligy(Elitserien) týmu Eskilstuna Guif bude na lavičce střídat zkušené duo Staffana Olssona a Ola Lindgrena. Tato zkušená dvojka byla u kormidla mužského národního týmu od roku 2008.

Jako hráče jsme mohli Kristjana Andressona vidět naposledy roku 2005, kdy ukončil svoji aktivní kariéru kvůli zranění. Jeho poslední velká účast byla na olympijských hrách v Aténách 2004. Od té doby se věnoval své trenérské profesi v klubu Eskilstuna Guif, jak na pozici asistenta tak i hlavního kouče.
 
Andresson na přípravu a zvednutí týmu nebude mít moc času. Jeho debut je naplánován na 3. listopadu, kdy se bude konat první kvalifikační zápas o Euro 2018 v Chorvatsku. Jeho první soupeř bude Černá Hora a nový trenér se musí pokusit po neúspěšných olympijských hrách v Riu probudit nový impulz v týmu.

Jeho dosazení kvitoval i nový předseda svazu Fredrik Rapp, který je s novou tváří spokojen. Samotný Andersson bere svou novou funkci jako velkou výzvu a přislíbil se, že udělá, co bude v jeho silách, aby byl národní tým v kvalifikaci a na následném šampionátu úspěšný.

handball-planet.com

http://www.handball-planet.com/icelander-kristjan-andresson-is-new-swedish-nt-coach/


https://supersportsworldwide.com/2016/09/13/handball-andresson-takes-the-reigns/

http://www.svenskhandboll.se/Landslag/Landslagsnyheter/KristjanAndressonnyforbundskapten/