Závěr sezóny ...

Konec bundesligové sezóny se nám nezadržitelně blíží a my máme před sebou poslední kolo.

Závěrečné kolo bude důležité především pro celky ze spodní části tabulky. Do sestupových příček jsou namočeny jistě dva celky a to HSC 2000 Coburg a HBW Balingen-Weilstetten, které už mají jistý sestup. Další dva týmy, které dělí od sebe pouze bod a mají obavu taktéž ze sestupových pozic, jsou TBV Lemgo a Bergischer HC.

Poslední zmiňované celky si to tak rozdají o poslední sestupovou příčku až v posledním kole. TBV Lemgo má však ještě zápas k dobru a dohrává zápas ze 33. kola.
TSV Hannover-Burgdorf    :    TBV Lemgo

34. kolo

Bergischer HC     :     TSV Hannover-Burgdorf
TBV Lemgo     :     VfL Gummersbach


Rhein-Neckar Löwen     :     MT Melsungen
SC DHfK Leipzig     :     Füchse Berlin
SG Flensburg-Handewitt:     HSG Wetzlar
HBW Balingen-Weilstetten    :     THW Kiel
HC Erlangen    :     SC Magdeburg
HSC 2000 Coburg     :     TSV GWD Minden
FRISCH AUF! Göppingen     :     TVB 1898 Stuttgart

Stupně vítězů jsou téměř rozhodnuty a týmy se tak v poslední kole budou prát o vstupenky do pohárů. Jasné jsou první dvě příčky, kde titul obhájil tým vedený Nikolajem Jacobsenem,  Rhein-Neckar Löwen. Jistý druhý tým SG Flensburg-Handewitt vedený Ljubomirem Vranjesem, který po sezóně tým opouští a míří do Telekom Veszprém, může být taktéž spokojený. Tým však bude řešit vážný problém díky tomu, že kádr opouští několik zvučných jmen a otázkou tak zůstává příští sezóna, která nebude pro tým vůbec jednoduchá.

Pravděpodobně na třetím místě skončí THW Kiel. Tlak byl na tým velký a Alfred Gislason si s tím poradil se ctí, když zvládl v průběhu sezóny zapracovat nové nadějné esa bundesligy Bilyka a Nilssona i přes nepříznivé období díky zranění v týmu.

Tabulka před 34. kolem a dohrávkou 33. kola


Boj o nejvyšší soutěž budou svádět v posledním DKB 2. Liga kole  DJK Rimpar Wölfe, TV 05/07 Hüttenberg, TSG Lu-Friesenheim, SG BBM Bietigheim. TuS N-Lübbecke má již jasnou první pozici.

Video 33.kolo

zdroj:http://www.dkb-handball-bundesliga.de/de/