Klobouk dolů děvčátka!!! Starší žačky Mistry ČR 2016/17

Po konečném součtu bodů se z radostného publika ozývalo vítězné MISTŘI !!! Žlutá a modrá tak byla slyšet ještě dlouho do noci. Holčičky odvedly kus práce a v celorepublikové soutěži jim tak zůstala neporazitelnost, čímž jsme si splnili náš cíl.

Zlínské děvčata absolvovala náročnou sezónu, která je stála spoustu sil. Začnu tento rok hodnotit od úplného začátku, kdy nám nevyšlo dle přestav soustředění (viróza skolila postupně téměř všechny). Následně jsme si to však vynahradili na víkendové akci v Morkovicích, kde jsme doháněli přípravu, o kterou jsme tak téměř přišly. Zdravotní komplikace jako takové, nás však pronásledovali celou sezónu. Pochvalu a obdiv tak zaslouží všechny za zvládnutí těžkých situací, které nastaly při absenci některých a co je důležité, že na výkonech se to nepodepsalo. Tým si tak udržel konstantní výsledky jak v krajské soutěži, tak i v celorepublikové.

Vůbec poprvé po dlouhé době došlo ke spojení starších žaček konkrétně ročníku 02 a 03 a to především kvůli počtu děvčat v obou týmech. Chvíli to trvalo, než si holky sedly a než si mezi sebou vybudovaly pevné vazby, které se následně však začaly projevovat v Žákovské lize i na turnajích. Spojení mělo pozitivní vliv i na tréninkový proces jako takový, kdy jsme mohli kombinovat herní cvičení a rozvíjet tak dále potřebný rozhodovací proces a individuální činnost holek.

Děvčata dominovala v krajské soutěži, kde zlínský klub reprezentovaly hned dvěma týmy, které obsadily první dvě příčky. Starší žačky vybojovaly první místo i v televizním utkání o pohár ministryně školství. Tudíž pokud k tomu připočítáme i projití Žákovské ligy bez prohraného zápasu tak i přes dvě remízy musíme považovat sezónu za výsledkově nadměrně úspěšnou. Výsledek je však jedna věc, druhá je individuální posun děvčat a jejich další hráčský rozvoj.

Od prosincového zahájení žákovské ligy holky procházely krůček po krůčku koly celorepublikové soutěže. První lehké zaváhání nastalo ve třetím kole s Kunovicemi, kde jsme v ne zcela kompletní sestavě ve velmi nervózním a vypjatém zápase vybojovali remízu. V předposledním kole nás potkal západočeský rival už z dob mladších žaček. S DHC Plzeň jsme sváděli vyrovnaný souboj, zhruba stejný jako posléze v následném setkání před kamerami České televize ve školní lize. Ve vyrovnaném zápase se nám však podařilo zvítězit v základním hracím čase, kdy jsme vsítili branku pár vteřin před koncem.

Před posledním kolem Žákovské ligy jsme za pomoci financí rodičů a sponzorů absolvovali tréninkový kemp v Morkovicích. Zaměřovali jsme se především na obranou činnost, která nám pokulhávala a holky se dostávaly do střelecké fyzické i psychické pohody.

Poslední kolo se nám dále nezadržitelně blížilo a náš cíl bylo jednoznačně udržení neporazitelnosti. První dva zápasy holky zvládly dobře. Přistoupily k soupeři zodpovědně a po úvodních minutách si držely pohodlný brankový odstup. Ve třetím zápase s Žirovnicí už to tak jednoduché nebylo. Soupeř hrál srdnatě od prvních minut a náš přístup v prvním poločase neodpovídal důležitosti zápasu. V druhé půli děvčata zvládla otočit nepříznivý vývoj během minuty a třiceti pěti vteřin, kdy se holkám podařilo srovnat na 14:14. V průběhu druhého poločasu si holky postupem času vybudovaly tříbrankový náskok, který si uhájili až do konce zápasu.

Pomalu se nám tak blížil náš poslední společný zápas sezóny 2016/2017 s DHC Slavii Praha. Utkání bylo velmi vyrovnané a skoré se přelévalo ze strany na stranu. Nejdříve jsme gólově dotahovali my, v druhém poločase se skóre překlopilo na naši stranu a brankový deficit dotahoval soupeř. Zápas po vypjatém boji skončil nerozhodně a rozhodně se bylo na co dívat. Utkání bylo pestré na individuální výkony jak ze strany Slavie tak i v našich řadách. Hodně se vytáhly na obou stranách golmanky, které předváděly výborné zákroky a držely své týmy stále ve hře. Je potřeba všechny aktérky pochválit za bojovnost a kolektivní přistup, díky kterému jsme se rozešli s Prahou smírně každý po bodu.

Velké poděkování a pochvala patří holkám za vzornou reprezentaci klubu, také městu Zlín a Zlínskému kraji, kteří podporují mládež. Velké poděkovaní všem rodičům, kteří nás v průběhu sezóny podporovali a také samozřejmě poděkování hlavnímu sponzorovi společnosti Vodárek Transport, dále Vizovické restauraci u Slunce a firmě Tradix.

Fotogalerie