Mladší žačky i přes zranění opor přivezly z dobře obsazeného turnaje v Plzni 4.místo

Mladší žačky A se zúčastnili ve dnech 4.-7.5.2017 tradičního memoriálu Karla Šulce v Plzni.
Turnaj byl velmi dobře obsazen a celková účast 25 družstev v kategorii mladších žaček nabízela utkání s velmi silnými soupeři. V konečném součtu družstvo mladších žaček obsadilo velmi pěknou čtvrtou "bramborovou" příčku.

Základní skupinou jsme prošly bez ztráty bodu. Postupně jsme porazili družstva TJ Sokol Písek, Ledeč nad Sázavou, DHC Slavia Praha modrá, FK Hvězda Cheb a Slavoj Tachov. Díky výborným výkonům, kdy se děvčata dokázala vyrovnat s nepřízní počasí a klouzajícím povrchem hřiště z tartanu, jsme postoupili do semifinálové skupiny. Zde jsme se utkaly s družstvy DHC Plzeň A a HBC Strakonice. Družstvo Plzně jsem porazili kolektivním výkonem 13:9, tím pádem jsme díky skvělým výkonům měly zajištěnou účast mezi prvními čtyřmi týmy turnaje. Obrovský úspěch!!!

Přišel zápas proti Strakonicím a bohužel jsme v něm ztratily dvě opory týmu - Sarah Podškubkovou a Nicol Hučkovou. Po zápase následovala návštěva nemocnice, kdy první jmenované bylo diagnostikováno poškození menisku v koleni a Nicol po srážce s protihráčkou bojovala s lehkým otřesem mozku. Obě hráčky již do turnaje bohužel zasáhnout nemohly.
Tato skutečnost dala vyniknout jiným hráčkám, které na sebe museli vzít tíhu větší zodpovědnosti v utkání proti Žirovnici a Slávii Praha. Bohužel se nám v této skupině nepodařilo získat další body a skončily jsme na skvělém 4. místě.

Nejlepší hráčkou družstva za celý turnaj byla vyhlášena Sarah Podškubková.

Hodnocení trénérky:
Brankářské duo Kristýna Stojarová a Eva Hniličková podávaly stabilní výkony a družstvo v důležitých momentech podržely. Dělo se tak i díky dobré obraně, která jim velmi pomáhala. V té nejvíce dominovali Nicol Hučková a Sára Šenkeříková. Přes ně bylo velmi těžké se prosadit. Prokázali svou kvalitu a soupeřkám mnoho nedovolily.
V útočné fázi jsme našli hned několik nových lídrů:
- střelec z dálky (konečně :-) ), obranář a největší srdcař s touhou hrát a vyhrát - Nicol Hučková
- nejlepší hecíř družstva a universál - Sarah Podškubková
- spolehlivé pravé křídlo, které v důležitých momentech rozhodlo utkání - Viki Boháčová
- dříč a pohotová pivotmanka - Anička Linzerová
- když se dobře nasnídala a naobědvala :-) velmi pěkně technicky hrající - Danča Handlová
- důležitý element týmu, proskoková hráčka a sedmičkářka, která spolehlivě táhla celým turnajem - Sára Šenkeříková
- křídlo bez téměř žádné technické chyby a nově také ostrá spojka - Kika Klimentová
Ráda bych pochválila také hráčky Peťu Martincovou a Kačku Lukovicsovou za jejich výkony. Také musejí lépe vstřebávat pokyny a zapracovat je do následné hry.

Sarah Podškubková 20, Nicol Hučková 14, Daniela Handlová 17, Petra Martincová 7, Sára Šenkeříková 13, Viktorie Boháčová 10, Kristýna Klimentová 1, Anna Linzerová 3, Kateřina Lukovicsová, Kristýna Stojarová, Eva Hniličková.

Děkuji všem rodičům a především pak za spolupráci své vedoucí týmu Monči i fyzioterapeutce Peti.