MUŽI SE ROZLOUČILI SE SEZÓNOU VÍTĚZNĚ

KONEC DOBRÝ – VŠECHNO DOBRÉ

Letošní  prvoligovou soutěž zakončili zlínští házenkáři na domácí půdě s rezervou extraligového JIČÍNA.
Už před utkáním bylo jasné, že naše družstvo obsadí celkové 3. místo v tabulce a to i v případě nedělní prohry s Jičínem, protože Bystřice pod Hostýnem, se kterou naše družstvo na dálku bojovalo několik kol o konečný „bronz“, prohrála v sobotu ve Velké Bystřici a zůstala na 24 bodech.
V případě porážky od Jičína by měli stejný počet bodů i naši házenkáři a o pořadí by rozhodovaly vzájemné zápasy. A protože skóre z těchto vzájemných duelů Zlína a Bystřice p/H hovořilo pro naše družstvo, bylo již před utkáním rozhodnuto.
 
O to více se chtěli naši házenkáři před svými fanoušky v posledním utkání sezóny vytáhnout, důstojně se s nimi rozloučit a poděkovat tak za celoroční přízeň a povzbuzování.
Ale bohužel, o co více chtěli, o to se víc nedařilo.
Nástup do utkání mělo sice lepší naše družstvo, když vedlo 1:0 a v páté minutě hry 3:2, ale to bylo na dlouhé minuty vše. Jičín po vyrovnání převzal iniciativu, naše obrana nestačila na mladé a běhavé družstvo soupeře a začala kupit chyby. Svůj den neměli ani oba golmani, kteří se v naší bráně v prvním poločase vystřídali – buď je nechala naše obrana samotné napospas útočníkům soupeře při střelbě ze šestky, nebo nestačili na přesnou střelbu hostujících spojek z dálky.
V útoku se potom naši hráči velmi těžko prosazovali proti nesmlouvavé obraně hostů.
Výsledkem bylo neustálé vedení Jičína od vzpomínané páté minuty po celý zbytek prvního poločasu jedno až čtyřbrankovým rozdílem.
Závěr první půle přece jen vyšel lépe našemu družstvu, když se Lefanovi ze sedmičky a Doleželovi ze spojky podařilo upravit poločasové skóre na rozdíl jediné branky. V samotném závěru poločasu navíc náš třetí střídající brankář Vaškovič zneškodnil hostům sedmičku.
Poločas vyhráli hosté 16:15.
 
Druhou půli začalo naše družstvo s dorostencem Vaškovičem v brance ve stejném duchu, ve kterém odehrálo téměř celý první poločas. Během pěti minut čtyři střelecké pokusy hostů, z toho tři branky v naší síti, proti našim dvěma neúspěšným pokusům ze spojky a bylo z toho vedení hostů 19:15.
Pomalu to vypadalo na velmi nepovedenou „rozlúčku“ se sezónou a s nejvěrnějšími fanoušky.
Ještě o dvě minuty později vedl Jičín 20:16, aby bylo o dalších pět minut později vše jinak.
Jako šlehnutím kouzelného proutku to začalo našim hráčům padat do sítě hostujícího brankáře, naopak hosté začali mít problémy s přesností mušky a míjeli naši branku, obrana zpřesnila a přitvrdila a několika pěknými zákroky s blýsknul Vaškovič v brance. Stačilo dalších pět minut a díky pěti brankami v řadě, svítilo na ukazateli skóre 21:20 pro domácí. Dokonalý obrat ve vývoji utkání.
Hosté ještě jednou zkoušeli otočit průběh utkání na svou stranu, když se jim podařilo vyrovnat na 21:21, ale byl to pokus marný. Naše rozjeté družstvo brzy nato odskočilo na rozdíl tří branek (24:21) a začalo kontrolovat hru. Občas dovolilo soupeři snížit na dvě branky (24:22), aby pak „uteklo“ zase na čtyři (26:22) nebo dokonce na pět branek (30:25).
Na konečný výsledek 32:28 upravili hosté poslední úspěšnou střelou utkání ze sedmičky - podobně, jak zakončovali i první poločas. V prvním poločase ji Vaškovič kryt a na tu ve druhé půli byl krátký.
 
Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů.
V prvním poločase a v úvodu druhého byli hosté lepší, představili se sympatickým výkonem, neustálým pohybem v útoku a s patřičným důrazem v obraně.
Naše družstvo se poměrně dlouho hledalo a jakoby mělo svázané nohy tím, jak se chtělo v posledním utkání sezóny před svými fanoušky ukázat. A nakonec ukázalo patřičnou porci bojovnosti a chuti porvat se s nepříznivým vývojem utkání a díky lepšímu druhému poločasu dovedlo utkání do vítězného konce. A za to patří bez rozdílu celému kolektivu dík.
Asi největší hrozbou pro obranu Jičína byl Šáš, který svou hrou „vykoledoval“ pro své družstvo jednu sedmičku a tři vyloučení hostů, zásoboval Kočího na pivotu finálními přihrávkami a sám byl autorem 6 branek. Kočí těžil z přesných přihrávek svých spoluhráčů a při jejich proměňování byl téměř 100% - 8 branek z devíti pokusů, pouze jednou ho brankář hostů vychytal. Zásluhu na zlepšení obranné činnosti ve druhém poločase měli hlavně tři tradiční pilíře na středu obrany – Kafka, Dobeš a Doležel. No a štírek na pravém křídle – Paululik – byl platný nejen svými třemi brankami, ale hlavně jako neúnavný hecíř a bojovník.

                                HC ZLÍN – HBC Ronal JIČÍN B
                                              32:28 (15:16)


SESTAVA a BRANKY:
Hrdina, Šidlík, Vaškovič – Kafka 1, Vavrys 1, Šáš 6, Kočí 8, Paululik 3, Balun, Doležel 4, Kolařík 2, Lefan 3/2, Dobeš 4/3, Mahdal
 
SEDMIČKY:
Zlín 5/5
Jičín 5/4
 
VYLOUČENÍ:
Zlín 3
Jičín 6