POSLEDNÍ KOLO 1. LIGY JE ZA DVEŘMI

V NEDĚLI NAPOSLEDY NA 1. LIGU MUŽŮ 

                    HC ZLÍN – HBC Ronal JIČÍN B

                           neděle 7.5.2017, 15,00 hodin

 
Všechno jednou končí – i sportovní sezóna.
Jedno takové loučení čeká tuto neděli prvoligový kolektiv našich mužů.
Jestli to bude loučení „na bedně“ nebo těsně „pod bednou“, ukáže až výsledek posledního kola u dvou zápasů.
Ve hře o pomyslný bronz je také náš krajský rival – družstvo BYSTŘICE pod HOSTÝNEM, které je se stejným počtem bodů na 4. místě tabulky.
Papírově je na tom lépe naše družstvo, které má sice s Bystřicí p/H stejný počet bodů, ale ve vzájemných utkáních, které skončily 2x nerozhodně, jsme nastříleli minulý týden na hřišti Bystřice více branek (31:31), než Bystřice na podzim ve Zlíně (29:29). A to může o konečném pořadí také rozhodnout. Navíc, my hrajeme poslední kolo doma a Bystřice hraje venku.
My máme soupeře ze středu tabulky – JIČÍN B a Bystřice jede na horkou půdu k soupeři, který ještě minulý týden bojoval o účast v baráži o exetraligu – do VELKÉ BYSTŘICE.
Do karet nám hraje i fakt, že Bystřice hraje v sobotu a my v neděli.
 
Tolik tedy k papírovým předpokladům a úvahám, ale vraťme se k našemu nedělnímu poslednímu utkání.
Naši nedělní hosté – rezerva extraligového JIČÍNA – je nevyzpytatelný soupeř, jehož výkonnost je daná aktuální sestavou na utkání a je ovlivněná menší či větší účastí hráčů, kteří jsou v kádru extraligového áčka. Záleží, kde a kdy právě jičínské áčko hraje.
Jičínské áčko hraje v neděli večer ve Frýdku druhé utkání o 5. až 6. místo, když v souboji v Jičíně byl úspěšnější Frýdek. Z toho lze usuzovat, že Jičínu v extralize už asi o nějaký převratný výsledek nepůjde a proto lze očekávat posílení béčka v souboji s námi.
 
Ať je sestava hostů jakákoliv, nesmí naši hráči nic podcenit a k utkání musí přistoupit odpovědně, aby  rozloučení se sezónou a s věrnými fanoušky proběhlo důstojně a pokud možno vítězně.
Na podzim v Jičíně zvítězilo naše družstvo po velmi dobrém výkonu 24:19.

PŘIJĎTE SE V HOJNÉM POČTU ROZLOUČIT S NAŠIM DRUŽSTVEM A LETOŠNÍ PRVOLIGOVOU SOUTĚŽÍ
 

HRÁČI CHTĚJÍ SVÝM VĚRNÝM FANOUŠKŮM PODĚKOVAT ZA CELOROČNÍ PODPORU A PO UTKÁNÍ PRO NĚ PŘIPRAVILI DROBNÉ OBČERSTVENÍ PŘÍMO NA HALE V MÍSTNÍM BUFETĚ, KAM JSOU VŠICHNI SRDEČNĚ ZVÁNI