O BRONZU ROZHODNE POSLEDNÍ KOLO

KRAJSKÉ DERBY NEPOZNALO VÍTĚZE

Ani na druhý pokus nepoznalo krajské derby prvoligových házenkářů mezi celky BYSTŘICE p/H a ZLÍNA vítěze. Po šedesáti minutách hry svítilo na ukazateli skóre 31:31, které nechalo obě družstva ve hře o bronzovou příčku druhé nejvyšší celostátní soutěže mužů až do posledního utkání – t.j. do nejbližšího víkendu, kdy bude ročník 2016/2017 1. ligy mužů zakončen posledním kolem.
Lepší celkové skóre, lepší skóre ze vzájemných utkání (při dvou remízách ze vzájemných utkání rozhoduje více nastřílených branek na hřišti soupeře) a výhodnější rozlosování, více nahrává našemu družstvu, které letošní soutěž zakončí na domácí půdě s Jičínem B, kdežto Bystřice p/H jede v posledním kole na horkou půdu do Velké Bystřice.
 
Ale vraťme se k nedělnímu utkání do Bystřice p/H.
Průběh celého utkání byl velmi podobný tomu podzimnímu zlínskému – v obou případech se vedení ujali domácí, v obou případech vyhráli první poločas o tři branky hosté, v obou utkáních začal druhý poločas náporem domácích, vyrovnáním skóre a vedením domácích, v obou duelech konečné nerozhodné skóre stanovila poslední branka hostů (na podzim 29:29).
Podzimní i jarní vzájemné utkání se vyznačovalo bojovností, na hřišti se stále něco dělo, ani jedno družstvo nesložilo zbraně i když byl vývoj utkání pro něj nepříznivý a obě utkání se pro svůj náboj „derbyutkání“ divákům líbila. Obě utkání skončila po zásluze dělbou bodů – v obou případech si bod zasloužili hosté za první poločas a domácí za druhou půli.
 
V nedělní jarní odvetě první branku vstřelili domácí hned ze svého prvního útoku a to bylo jejich jediné vedení v prvním poločase. Z následujícího útoku naše družstvo vyrovnalo, šlo do vedení až na 4:1 a ovládlo hru. Vedení narostlo místy až o pět branek, našim hráčům vycházela souhra v útoku i nesmlouvavá obrana a dokonce, kde se vzal, tu se vzal, objevil se najednou v trháku i Kočí a úspěšně zakončil. Naši hráči nedělali technické chyby a nedarovali soupeři míče nepovedenými přihrávkami. Za celý první poločas jsme měli pouze jednu technickou chybu a jednu nepovedenou přihrávku. O domácích se nedá říci, že by tento poločas vypustili, Snažili, dřeli, snižovali náskok našeho družstva, ale pokaždé, když došlo na rozdíl dvou branek, odskočilo naše družstvo na větší rozdíl. Prostě z naší strany podařený poločas, kdy se vedení pohybovalo v rozmezí dvou až pěti branek, aby nakonec skončilo poločasovým tříbrankovým rozdílem 15:12.

Druhý poločas začal nástupem domácích hráčů, na který naše družstvo nereagovalo dost razantně a během deseti minut byl poločasový náskok vymazán. Po čtyřiceti minutách hry bylo podruhé vyrovnáno, tentokrát na 20:20 (poprvé to bylo v prvním poločase 1:1). O dalších pět minut už domácí vedli 24:23 a 25:23. Do konce utkání zbývalo asi 13 minut, hra našemu družstvu nešla celý druhý poločas tak jako v první půli a právě v těchto chvílích se projevil bojovný duch našeho kolektivu. Každý dvoubrankový náskok svého soupeře dokázala naše sestava, která byla právě na hřišti, srovnat na „plichtu“ – 26:24 na 26:26, 28:26 na 28:28, 31:29 na 31:31. Ještě dvě minuty před závěrečnou houkačkou vedli domácí 31:29 a měli blízko k vítězství, ale dvě branky v jejich síti znamenaly vyrovnání na konečných 31:31.
Ve druhém poločase byli domácí lepší – našemu kolektivu v první polovině druhého poločasu úplně odešla obrana, čímž vůbec nepomohla brankářům a Bystřice to měla v této fázi hry co střela – to branka. Proti první půli jsme také začali více chybovat zbytečnými ztrátami míčů.
Přesto všechno se naše družstvo nepoložilo a doslova vyválčilo na horké bystřické půdě remízový bod, který ponechal naše muže před posledním kolem na bronzové příčce tabulky.
Chválit v našem družstvu jednotlivce by asi nebylo vhodné, ale pochvalu za boj a přístup k utkání v Bystřici pod Hostýnem zaslouží celý náš kolektiv jako takový.

                                             HK BYSTŘICE p/H – HC ZLÍN
                                                        31:31 (12:15)


SEDMIČKY:
Bystřice 7/7
Zlín 6/5

VYLOUČENÍ:
Bystřice 2
Zlín 4
 
SESTAVA a BRANKY:
Šidlík, Hrdina, Vaškovič – Kafka, Buček 2, Vavrys 5, Šáš 3, Kočí 4, Balun, Doležel 6, Kolařík 2, Lefan 3/1, Dobeš 6/4, Mahdal
 
 
Soutěžní ročník 2016/2017 zakončí naši muži na domácí půdě v neděli 7. května, kdy budou od 15,00 hodin hostit béčko extraligového JIČÍNA, celek, který uzavírá první polovinu tabulky.