V NEDĚLI KRAJSKÉ DERBY V BYSTŘICI pod HOSTÝNEM

21. KOLO 1. CELOSTÁTNÍ LIGY MUŽŮ

Prvoligová soutěž mužů se pomalu chýlí ke svému konci, družstva čeká tento víkend předposlední 21. kolo této druhé nejvyšší celostátní soutěže a zlínské házenkáře další zkouška ohněm – derby utkání v BYSTŘICI pod HOSTÝNEM.

Při pohledu na tabulku je jasné, že utkání to nebude vůbec jednoduché ani pro jedno družstvo, ale o to zajímavější může být pro diváky. Soupeři jsou vyrovnaní, oba mají 23 bodů, podobné skóre, jsou sousedé jak geograficky, tak i v tabulce (3. a 4. místo).
Pro naše družstvo hovoří mírně lepší útok (+ 11 branek), o něco více lepší obrana (- 38 branek) a posílené sebevědomí z vydřeného vítězství minulý týden doma nad lídrem soutěže Strakonicemi.
Naopak Bystřice má velkou výhodu v domácím prostředí, kde v probíhajícím soutěžním ročníku ještě neztratila ani bod, má lepší výsledky a stabilnější forma v jarní části soutěže (Bystřice ztratila na jaře 4 body, kdežto naše družstvo 8 bodů). Ovšem stopy na psychice bystřických hráčů mohla zanechat nečekaná prohra minulý týden v Plzni.
Víkendoví hostitelé mají ve svém středu Michala Huba, nejlepšího střelce soutěže jak ze hry (152 branek), tak i ze 7 m hodu (42 branek), který od jarní části extraligy obléká také dres extraligové Litovle a v nejvyšší soutěži byl autorem 17 branek.
Naše družstvo mělo lepší výsledky v podzimní části soutěže a naopak Bystřice je výsledkově lepší v právě probíhajícím jaru.
Utkání hrané na podzim ve Zlíně skončilo smírně 29:29.
 
Tato krátká statistika slibuje, že se diváci mají v neděli na co těšit.
Nedělní utkání může rozhodnout o třetím místě v celkovém pořadí.
 

                            HK BYSTŘICE p/H – HC ZLÍN

                              neděle, 30.4.2017, 11,00 hodin

 
 
 
 
PŘIJEĎTE SI ZAFANDIT DO NEDALEKÉ BYSTŘICE POD HOSTÝNEM
 
PŘIJEĎTE PODPOŘIT ZLÍNSKÉ HÁZENKÁŘE