PRVOLIGOVÝ LÍDR ODJEL ZE ZLÍNA BEZ BODŮ

ZLÍNŠTÍ HÁZENKÁŘI SI VYŠLÁPLI NA LÍDRA PRVOLIGOVÉ TABUL

 Po sérii prohraných utkání a teprve ve druhém jarním domácím zápase se zlínští házenkáři minulou neděli představili svým fanouškům ve zlínské sportovní hale. A hned proti lídrovi prvoligové soutěže a nejžhavějšímu kandidátovi na baráž o extraligu – celku HBC STRAKONICE 1921.
V dosavadním průběhu sezóny prohrály Strakonice pouze 2x a vždy na hřišti soupeře (na podzim v Jičíně a na jaře v Bystřici p/H).
Bilance našich domácích utkání je také poměrně slušná – ztráta tří bodů za podzimní remízu s Bystřicí p/H 29:29 a jarní prohra s Chodovem Praha 25:30 po nevydařeném utkání.
V našem prvním vzájemném duelu, na podzim ve Strakonicích, prohrálo naše družstvo po vyrovnaném průběhu o dvě branky 27:29, když vyhrálo druhý poločas dvoubrankovým rozdílem.
 
Na domácí palubovce toužili naši hráči po „reparátu“ a na soupeře si věřili. Jejich víru navíc podporovala téměř prázdná marodka, na které zůstal jen Lefan a nemocný Buček. A to byl značný posun proti několika posledním utkáním, kdy družstvo vždy odjíždělo k soupeřům s torzem kádru.
 
Předsevzetí našich hráčů dokazoval také ukazatel skóre – vydařený nástup do utkání a vedení našich barev 3:0. Hostům se během prvních třiceti minut dařilo jen udržovat dvou až tříbrankový rozdíl ve skóre ve prospěch našeho družstva. O tři branky v náš prospěch (15:12) také první půle nakonec skončila. Zasloužené tříbrankové vedení naše družstvo doslova vydřelo hlavně svou bojovností a odpovědným přístupem.
Hned ze začátku druhého poločasu naši hráči zvýšili své vedení na rozdíl čtyř branek a nic nenasvědčovalo tomu, že by se mohlo skóre obrátit. Naši hráči měli vývoj utkání pod kontrolou a úspěšně odráželi snahu soupeře o zlom v utkání.
Tato pohoda ale fungovala jen do desáté minuty druhého poločasu a zlom skutečně nastal – hosté čtyřmi brankami v řadě otočili vedení na svou stranu – z 18:15 pro naše družstvo to bylo rázem 19:18 z pohledu soupeře. Hostům narostla křídla a naši hráči se začali trápit. Vedení v utkání se začalo střídat na obou stranách a ani jedno družstvo nevedlo víc než o jednu branku. Tato „tahanice“ začala 15 minut před závěrečným hvizdem, kdy se hosté poprvé v utkání dostali do vedení 19:18 a následně potom ještě 2x (22:21 a 24:23). Lepším závěrem ale nakonec naše družstvo vybojovalo oba body tím nejtěsnějším rozdílem 25:24, když vítěznou branku vstřelil ze sedmičky po skončení hrací doby Dobeš.
 
Zasloužené vítězství, které naše družstvo potřebovalo jako sůl. V posledních utkáních se nedařilo, v družstvu řádila marodka, k utkáním nastupovali naši hráči vždy bez několika spoluhráčů.
Pochvalu zaslouží celý kolektiv, velkým přínosem pro morálku družstva byl návrat Paululika na hřiště, v útoku bylo hodně vidět Šáše, svou tradičně dobrou obrannou činnost podpořil Doležel i nebezpečným útokem, Tejzrovi nedovolí zaměstnání v posledních týdnech trénovat, ale na jeho výkonu to nebylo znát a na soupeře platil hlavně v obraně.
Věřme, že toto vítězství patřičně pozvedne našemu družstvu sebevědomí před dalším velmi těžkým duelem – tuto neděli, krajské derby Bystřice p/H – Zlín.
 

                                               HC ZLÍN – HBC STRAKONICE 1921

                                                        25:24 (15:12) SESTAVA a BRANKY:
Šidlík, Hrdina – Kafka 1, Vavrys 1, Šáš 7, Kočí, Paululik 3/1, Fabík, Doležel 5, Kolařík, Tejzr 3,
 Mahdal, Dobeš 4, Balun 1
 
SEDMIČKY:
Zlín 4/4, Strakonice 2/2
 
VYLOUČENÍ:
Zlín 5, Strakonice 5